Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Popoldne bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 stopinj C.
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Borovniški floorballisti državni prvaki!


ŠPORT

| |
14.05.2015      9:39
A A

Borovniški floorballisti državni prvaki!


V soboto, 9. maja, se je v dvorani OŠ Martina Slomška na Vrhniki končalo letošnje tekmovanje v Elitni floorball ligi, ki ga je priredilo TVD Partizan Borovnica (FBC Borovnica). Na zaključnem turnirju sta se v tekmi za tretje mesto pomerili ekipi FBK Olimpija Ljubljana in FBK Insport Škofja Loka, kjer so slavili Škofjeločani. Za naslov državnega prvaka pa sta se potegovali ekipi UNIHOC Borovnica in FBK Polanska banda.


Deli:

V težko pričakovanem finalu so se Borovničani na domačem igrišču pomerili s Polansko bando. Prvouvrščeni ekipi po rednem delu sta v finalni tekmi prikazali odlično igro in številnim gledalcem in navijačem pripravili izvrstno predstavo. Rezultat je bil naslednji:

UNIHOC Borovnica : FBK Polanska banda – 8:4 (2:0; 3:1; 3:3)

Korošec 2+2, Košir 2+1, Stražišar Jan 1+2, Podržaj 1+1, Pristavec 1+1, Rot 1+0


Kapetan borovniške ekipe Anže Pristavec nam je po tekmovanju zaupal: »Tekma na Vrhniki je ponudila vse, kar se za finale spodobi. Gledalci so bili priča napetemu obračunu, dobrim potezam, igri za vsak centimeter igrišča in predvsem ferpleju. Čeprav morda v prvi tretjini nismo pokazali najboljše igre in smo zadeli prek napak Polancev, smo se v drugi tretjini oddolžili in pokazali igro, ki je krasila našo celotno sezono. V zadnji tretjini smo bili malo manj zbrani, a smo tekmo uspešno pripeljali do konca. Fantje so v vsej sezoni pokazali, da se tudi z maloštevilčno ekipo da ustvariti vrhunski rezultat. Čestitke Polanski bandi za odlično igro, predvsem pa hvala vsem navijačem za odlično vzdušje na tekmi.«

Borovnica je po težki in napeti tekmi osvojila že tretji naslov prvaka. Poleg pokala za prvo mesto je ekipa Borovnice prejela še dva: Benjamina Bajca so razglasili za najboljšega vratarja, Robert Košir pa je prejel nagrado za najboljšega strelca.

Mladi virtuoz Robert Košir je svoje vtise strnil takole: »Na zadnjo tekmo sezone smo se zadnje tedne zelo pripravljali. Tekmo smo začeli zelo napadalno in od prve sekunde visoko pokrivali nasprotnike, kar se je velikokrat obrestovalo. Dobro smo izkoristili priložnosti, ki so se nam ponudile, in slavili z 8:4. Na koncu bi se rad zahvalil vsem navijačem, ki so spodbujali nas in nasprotnike, saj so pričarali nepozaben dogodek, ki mi bo vedno ostal v spominu. Zelo sem vesel priznanja za najboljšega strelca, vendar se nočem preveč hvaliti. To priznanje pripada celotni ekipi, ki me je vso sezono podpirala v slabih in dobrih časih. Hvala vsem!«
Končni vrstni red državnega prvenstva v Elitni floorball ligi 2014–15:

 

  1. UNIHOC Borovnica
  2. FBK Polanska banda
  3. FBK Insport
  4. FBK Olimpija
  5. ŠD Zelenci
  6. FBC Žiri

Najboljši strelec: Robert Košir, UNIHOC Borovnica, 71 točk (35 golov + 36 podaj)

Najboljši vratar: Benjamin Bajec, UNIHOC Borovnica

Najlepša hvala vsem organizatorjem in prostovoljcem FBC Borovnica, ZIC Vrhnika, Floorball zvezi Slovenije in seveda vsem sodelujočim ekipam ter navijačem.


BP, foto: Nina Ferkolj

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.10.2017
Danes ni dogodkov.
21.10.201 | Tečaji in delavnice
Tečaj peke kruha v krušni peči
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike
28.10.201 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz polstene volne
21.10.201 | Tečaji in delavnice
Tečaj peke kruha v krušni peči
22.10.2017 | Ostalo
Ukročena elektrika, poskusi Nikole Tesle
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike
28.10.201 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz polstene volne

Bodite prvi pri oddaji mnenja.