Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno, ponekod v severovzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 19°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 15°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Samonikla krajinska arhitektura


SOSED SOSEDU

| |
19.08.2014      3:03
A A

Samonikla krajinska arhitekturaZna biti, da bodo fige. Kakšne? Ja, konjske vendar...
Zna biti, da bodo fige. Kakšne? Ja, konjske vendar...
Deli:

Letošnji žledolom je pokončal park pred zdravstveno postajo v Borovnici, je rekla občinska oblast. Kdo bi o tem podvomil, saj smo vsi videli v led odete borovce in smreke, grozeče strmeče v mimoidoče, nič hudega sluteče občane. Pa so šli, vsi do zadnjega, s koreninami vred. Onikrat pa so svetniki in župan vendarle razglabljali o novi zasaditvi in ureditvi zelenih površin pred imenovano zgradbo, pa kar študirani krajinski arhitekt naj bi se lotil idejne obdelave površin, ki se zadnje čase prav prijetno kosijo, tako ravne in brez ovir. Poletje pa je bilo na srečo kar oblačno in deževno in klime na srečo niso kaj dosti pokurile v poskusu, da nadomestijo odvzeto senco prisojni strani zdravstvene postaje. Prihodnje leto bodo morebiti še manj, saj je proti nebu že začelo poganjati košato zelenje. A glej ga zlomka, ne na zelenici, pač pa kar skozi rešetke ob stenah, se pravi iz kleti zdravstvene postaje. Ugledni pa tudi manj ugledni so jeli moževati, kaj naj bi to pomenilo, in najpogumnejši so si drznili celo na glas ugibati, da je pa stvar nemara povezana z evropskim projektom energetske prenove stavbe, kot je zadjič župan ob prazniku razlagal. Hja, najsi bo evropski, najsi bo coklarski, nekaj je gotovo – čez kako leto bodo grmiči že dajali prijetno senco.

 

Damjan Debevec (tudi občinski svetnik), foto: DD

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike
28.10.201 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz polstene volne
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike
28.10.201 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz polstene volne

Bodite prvi pri oddaji mnenja.