Logo MojaObčina.si

Borovnica

JUTRI
22°C
8°C
SRE.
17°C
10°C

Kljub odpovedi občinskega praznika podelili priznanje Andreju Verbiču

Borovnica občinski praznik že nekaj let praznuje 27. julija, ko se spominjamo leta 1857, ko je čez mogočni borovniški viadukt sopihala parna lokomotiva. Vsako leto ga tradicionalno proslavi s proslavo in slavnostno podelitvijo občinskih priznanj. Letos zaradi aktualnega stanja te slovesnosti ni bilo, je pa župan Bojan Čebela kljub temu podelil priznanje Andreju Verbiču, dolgoletni gonilni sili foklornega dogajanja v kraju.

Interna prireditev je potekala v zelo okrnjeni zasedbi in intimnem vzdušju. Pred šolo so se zbrali folklorniki Folklorne skupine Bistra, Tamburaši Borovnica, nekdanji župan Andrej Ocepek, častni občan Franc Drašler ter družina nagrajenca. Priznanje si je Andrej Verbič zaslužil zaradi več desetletij dolgega uspešnega dela pri oživljanju, ohranjanju in širitvi folklornega izročila. »G. Andrej Verbič je leta 1978 obudil folklorno dejavnost v Borovnici in jo v sklopu OŠ Borovnica in FS Bistra kot edini mentor, idejni in organizacijski vodja vodil do leta 1997. V devetnajstih letih njegovega delovanja je plesnih korakov naučil preko 350 otrok in mladostnikov ter zabeležil več kot 150 nastopov. Leta 2015 je ponovno zbral plesalce Folklorne Skupine Bistra, ki od takrat dalje aktivno deluje. Danes je aktivni plesalec v skupini, krmilo vodenja pa je prepustil mlajšim mentorjem. S svojim znanjem in izvirnimi idejami, ki jih nikoli ne zmanjka, aktivno sodeluje pri vseh projektih skupine. Njegovo delovanje ima tudi širši družbeni pomen, saj je poskrbel, da je veliko mladih poleg lepot ljudskih plesov odkrilo tudi pomembne življenjske vrednote, ki so oblikovale njihova mlada življenja in jih pospremile na poti v svet.« 
Andrej Verbič je bil vesel priznanja, za katerega se je zahvalil vsem zaslužnim. »Veliko let je minilo, dokar sva skupaj z ženo Polono na osnovni šoli oblikovala folklorno krožek. Od skromnih začetkov pa je plesanje preraslo v eno najbolj dejavnih kulturnih skupin v kraju. V času delovanja šolskih otroških skupin sem veliko ur prebil s šolskimi skupinami in mladimi v Folklorni skupini Bistra, s katero smo ponesli ime kraja tudi širše v slovenski prostor. Omeniti moram tudi župana Bojana Čebelo, ki nas je ponovno zvabil, da po večletnem premoru ponovno oživimo naše poslanstvo. Da smo skupaj tako ali drugače že več kot 40 let, pa gre priznanje tudi vsem plesalcem in glasbenikom.«
 

Rok Mihevc

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi