Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 21.02.2018

oblačno
Ponoči bo na Primorskem pretežno oblačno, burja se bo krepila. Drugod bo oblačno, občasno bo ponekod rahlo snežilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, na Primorskem okoli 3 stopinje.
-1°C | 3°C
četrtek, 22.02.2018
-1°C | 0°C
petek, 23.02.2018
-1°C | 1°C
sobota, 24.02.2018
0°C | 0°C
nedelja, 25.02.2018
-5°C | -6°C
Opozorila
Torek, 20.2.2018 ob 18h
Od noči na sredo bodo najmočnejši sunki burje na Primorskem presegali hitrost 100 km na uro.
-1°C
3°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Adoramus na obisku


KULTURA, PROSTOVOLJSTVO

| |
18.01.2018      9:34
A A

Adoramus na obiskuVeliki Zvezdni zbor
Veliki Zvezdni zbor
Deli:

Prav zadnje dni preteklega leta so s pesmijo obeležile še pevke ženskega pevskega zbora Tonja. Božično-novoletni koncert je ponudil lep izbor pesmi, ki so jih pevke osvojile preko leta, pa tudi kratek pogled na prehojeno pot: »Pevke ŽPZ Tonja smo bile v tem letu spet zelo aktivne. Na dveh pevskih revijah, mednarodnem pevskem festivalu Vrhnika, gostovanju v Slovenj Gradcu, dveh letnih koncertih, izdale smo drugo zgoščenko z izborom pesmi naših nastopov in koncertov in na tem borovniškem odru gostile ŽPZ Prešernovk iz Šibenika, MePZ Triglav iz Splita, MoPZ Polšnik …« Pričujoči večer pa moški pevski zbor Adoramus iz Slovenj Gradca. Lepa pesem je lepa popotnica, pravijo, in s temi mislimi so prišli tudi koroški pevci: »Danes vam iz lepo zasneženega mesta prinašamo prav lepe pozdrave. Seveda pa posebej zato, ker naše čudovito mesto letos slavi 750-letnico svojega obstoja. Da smo danes tukaj, je kriva gospa Eva Mori, ki je naše gore list. Prav zaradi nje smo tudi začeli tole naše sodelovanje. Naš zbor sicer obstaja skoraj dvajset let. Že kar nekaj let uspešno delujemo širom Slovenije, seveda pa nas je pot zanesla tudi v tuje dežele. Bili smo preko luže, v Indianapolisu, Ameriki, bili smo v Franciji, pa na Slovaškem, Poljskem in še marsikje. Lepa pesem nas druži in veseli smo, da to delimo tudi z vami.« Pod taktirko zborovodkinje Janje Kresnik so lepo zapeli vrsto nabožnih, kot sta Nocoj je ena sveta noč in Glej zvezdice božje, medtem ko so gostiteljice z Evo Mori na čelu izvedle repertoar od slovenskih, Zvezde na nebu gore, do angleških, kot je African noel. In ker je bilo ta večer, po besedah povezovalke Joži Rupar, vse polno »lučk in zvezdic«, so za konec oblikovali še priložnostni Zvezdni zbor in skupaj z občinstvom odpeli Podaj mi roko moj brat in neizogibno Silvestrski poljub.

 

Damjan Debevec, fotografiji: DD
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!