Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno oblačno, ponekod v vzhodni Sloveniji bo občasno še možen rahel dež. Dopoldne se bo v zahodni Sloveniji delno zjasnilo. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 20°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Voda zalila novi blok


KRONIKA, GASILCI IN ZAŠČITA

| |
15.11.2013      14:30
A A

Voda zalila novi blokV jašek dvigala se je steklo do tri kubične metre vode.
V jašek dvigala se je steklo do tri kubične metre vode.
Deli:

13. novembra zvečer so bili gasilci PGD Borovnica obveščeni, da je enega izmed blokov (h. št. 25) novega stanovanjskega naselja Ob Borovniščici zalila voda. Pri vodnih števcih v pritličju je namreč popustil ventil, osvobojena vodna sila pa je poplavila hodnik, si pod vrati izsilila pot v nižje ležeča stanovanja, v jašek dvigala, po stopnicah v podzemno garažo in po razni napeljavi v kletne shrambe. Ko so gasilci prihiteli na kraj dogodka, so stanovalci že reševali, kar se je še rešiti dalo. Na počeno napeljavo so hitro namestili gasilsko cev, nato pa se dodobra namučili z iskanjem glavnega vodnega ventila, ki so ga načrtovalci namestili na dobro skrito mesto – na strop kleti, tik nad omarico z električnimi števci. Edini napis, ki je namigoval, za katero stropno ploščo se ta skriva, pa je skupaj z deli stropa v garažo odnesla voda. Svojevrsten podvig je bilo tudi odpiranje dvigala in njegovo izklapljanje, saj se kontrolna plošča nahaja na strehi dvigala, do nje pa ne prideš brez posebnega ključa za vrata. Po vseh peripetijah so gasilci vendarle vzpostavili osnovne pogoje za začetek črpanja vode iz jaška – bilo je je za kakšne tri kubične metre, seveda polne koščkov montažnih delov sten in stropov. Pa tudi tu ni šlo povsem gladko, saj je dno jaška kot nalašč geometrično ravno in najnižje točke za primere vdora vode ter posledično lažje črpanje s potopno črpalko nima. Tako bodo morali vzdrževalci dvigal še kar pošteno pljuniti v roke. Kakega primernega odtoka, razen rešetke pri vhodni klančini, pa menda nima niti podzemna garaža. Še huje je bilo s kletno shrambo, ki se je spremenila v pravcati zaprti bazen, po katerem so plavali čevlji, slike, bela tehnika, pohištvo ipd. Vodja intervencije Jože Palčič je ob njenem zaključku dejal, da so se borovniški gasilci končno – četudi na grd način – seznanili s stanjem nove stanovanjske soseske, česar jim odgovorne osebe do tedaj, kljub večmesečnemu prosjačenju še pred uradnim prevzemom blokov in vselitvijo, nikakor niso hotele omogočiti. Če bi med gradnjo prisluhnili domačim gasilcem, bi se nedvomno izognili marsikateri nevšečnosti, pa tudi škoda ob nesrečah bi bila verjetno manjša.

 

Damjan Debevec, foto: DD
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2017
Danes ni dogodkov.
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike
28.10.201 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz polstene volne
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike
28.10.201 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz polstene volne

Bodite prvi pri oddaji mnenja.