Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.11.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo deloma jasno, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Ponekod bo zapihal jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, v alpskih dolinah do -5, ob morju okoli 6 °C.
0°C | 11°C
sreda, 22.11.2017
4°C | 12°C
četrtek, 23.11.2017
6°C | 12°C
petek, 24.11.2017
3°C | 14°C
sobota, 25.11.2017
5°C | 11°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
11°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

V ogledalu besed Svetlane Makarovič


SOSED SOSEDU

| |
13.02.2014      11:37
A A

V ogledalu besed Svetlane Makarovič


HUD Karel Barjanski je kulturni praznik počastil z literarnim večerom, ki je nosil naslov Ogledalo besed Svetlane Makarovič.


Deli:

V Galeriji Barje smo v soboto, 8. februarja 2014, ob 17.00 pripravili prireditev, na kateri smo predstavili poezijo Svetlane Makarovič. V ambient fotografske razstave Simona Pelka Skozi objektiv in oko smo postavili čudovito ogledalo (zanj nosi zasluge predsednik društva HUD Karel Barjanski), pred katerim smo poslušalcem recitirali verze naše pesnice. Poskrbeli smo za glasbeno spremljavo, ki sta jo prispevala violinistka Alenka Ošaben in kitarist Žan Bezek, nismo pa pozabiti niti na šansone naše vsestranske umetnice. Po zaključku uradnega dela smo prisluhnili Svetlaninim glasbenim delom in pred ogledalom besed na plan izvabili vtise o kulturi, poeziji, avtorjih, pa tudi o Prešernu je tekla beseda.

Druženje je bilo prijetno in sproščeno. Poslušalcem so bili med prireditvijo dovoljeni komentarji in želje po ponovnem prebiranju posameznih verzov. Dotaknili smo se vseh Svetlaninih pesniških zbirk, posegli pa smo tudi v pravljični svet (Vila Malina, Show strahov, Medena pravaljica) in "preklete kadilce". Skratka, posebna prireditev za literarne sladokusce, ki je dosegla svoj namen. Kulturni praznik je zadihal v alternativi in glede na časovne okvire omogočil vsem, da se udeležijo tudi drugih dogodkov, ki jih je večer nudil.

Hvala vsem, ki ste sodelovali pri prireditvi, nastopajočima recitatorjema Evi in Anžetu, glasbenikoma Alenki in Žanu, mecenom, udeležencem prireditve in predsedniku društva HUD Karel Barjanski za posluh do odprtosti idej.

 

Barbara Bezek Rot, foto: Jože Pristavec

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 453
Izšla: 30.10.2017

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
November 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
25.11.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica peke kruha v krušni peči
26.11.2017 | Kultura
Prikaz kovanja podkev

Bodite prvi pri oddaji mnenja.