Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

oblačno
Popoldne bo na vzhodu sprva še precej jasno, drugod bo spremenljivo oblačno. Krajevne padavine, deloma nevihte se bodo krepile in postopno širile proti vzhodu. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
18°C | 27°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 12h
Danes popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo ob nevihtah krajevna neurja predvsem z nalivi in močnejšimi sunki vetra.
18°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

V ogledalu besed Svetlane Makarovič


SOSED SOSEDU

| |
13.02.2014      11:37
A A

V ogledalu besed Svetlane Makarovič


HUD Karel Barjanski je kulturni praznik počastil z literarnim večerom, ki je nosil naslov Ogledalo besed Svetlane Makarovič.


Deli:

V Galeriji Barje smo v soboto, 8. februarja 2014, ob 17.00 pripravili prireditev, na kateri smo predstavili poezijo Svetlane Makarovič. V ambient fotografske razstave Simona Pelka Skozi objektiv in oko smo postavili čudovito ogledalo (zanj nosi zasluge predsednik društva HUD Karel Barjanski), pred katerim smo poslušalcem recitirali verze naše pesnice. Poskrbeli smo za glasbeno spremljavo, ki sta jo prispevala violinistka Alenka Ošaben in kitarist Žan Bezek, nismo pa pozabiti niti na šansone naše vsestranske umetnice. Po zaključku uradnega dela smo prisluhnili Svetlaninim glasbenim delom in pred ogledalom besed na plan izvabili vtise o kulturi, poeziji, avtorjih, pa tudi o Prešernu je tekla beseda.

Druženje je bilo prijetno in sproščeno. Poslušalcem so bili med prireditvijo dovoljeni komentarji in želje po ponovnem prebiranju posameznih verzov. Dotaknili smo se vseh Svetlaninih pesniških zbirk, posegli pa smo tudi v pravljični svet (Vila Malina, Show strahov, Medena pravaljica) in "preklete kadilce". Skratka, posebna prireditev za literarne sladokusce, ki je dosegla svoj namen. Kulturni praznik je zadihal v alternativi in glede na časovne okvire omogočil vsem, da se udeležijo tudi drugih dogodkov, ki jih je večer nudil.

Hvala vsem, ki ste sodelovali pri prireditvi, nastopajočima recitatorjema Evi in Anžetu, glasbenikoma Alenki in Žanu, mecenom, udeležencem prireditve in predsedniku društva HUD Karel Barjanski za posluh do odprtosti idej.

 

Barbara Bezek Rot, foto: Jože Pristavec

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.06.2017
Danes ni dogodkov.
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača
05.07.2017 | Šole in vrtci
Sredi tedna v muzej: Odkrivanje muzejskih zbirk

Bodite prvi pri oddaji mnenja.