Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Danes bo oblačno. Padavine se bodo na zahodu hitro krepile in do zgodnjega popoldneva zajele vso državo. Predvsem v južni Sloveniji bodo tudi nevihte s krajevnimi nalivi. Popoldne bo zapihal okrepljen severni do severovzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja. Meja sneženja se bo proti večeru spustila do nadmorske višine okoli 1200 m, v noči na ponedeljek pa lahko ponekod tudi pod 1000 m. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 14, na Primorskem do 18 stopinj C.
7°C | 12°C
ponedeljek, 23.10.2017
4°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
2°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 21°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 9h
Danes popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
12°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Predstavitev destinacije Bohinj v Izraelu


TURIZEM

| |
24.02.2014      20:16
A A

Predstavitev destinacije Bohinj v Izraelu


Zavod Turizem Bohinj se je v lanskem letu odločil, da se bo letos bolj intenzivno posvetil izraelskemu turističnemu trgu.


Direktor Turizma Bohinj Klemen Langus je slovenski veleposlanici v Izraelu Alenki Suhadolnik predal nekaj z Bohinjem povezanih daril: bohinjski sir, dežnik in fotografsko monografijo Žige Koritnika Jezero. Foto: Turizem Bohinj
Direktor Turizma Bohinj Klemen Langus je slovenski veleposlanici v Izraelu Alenki Suhadolnik predal nekaj z Bohinjem pov...
Deli:

Za to so se odločili, ker so v lanskem letu zabeležili skoraj stoodstotno povišanje nočitev gostov z izraelskega trga, s 5.000 na 9.000 ustvarjenih nočitev. Za lažjo odločitev je pomagalo tudi dejstvo, da je bila večina teh nočitev opravljena v zasebnih apartmajih in sobah. To pa je segment, za katerega je tudi potrebno poskrbeti, ne le za hotele. »Zelo nas veseli, da so gostje, ki iščejo privatne apartmaje in sobe,« je povedal direktor Turizma Bohinj Klemen Langus.

 

Skupaj s Termami Krka in slovensko veleposlanico v Tel Avivu Alenko Suhadolnik so pripravili posebno predstavitev za agente in novinarje v sklopu turističnega sejma, ki je tam potekal istočasno. »Predstavitev je bila zelo uspešna, udeležilo se je je več kot 40 turističnih agentov in novinarjev. Prve objave kažejo, da smo dobro opravili svoje delo. Objave so potekale takoj po predstavitvi. Na različnih portalih in časopisih smo jih zabeležili že sedem (v času našega pogovora op.p.). Predvsem nas veseli, da smo stkali kar nekaj poslovnih stikov, prek katerih bomo lahko v prihodnosti še izboljšali položaj Bohinja na izraelskem trgu,« je bil zadovoljen Langus.

 

Drugi pomemben razlog, da se letos osredotočajo na Izrael, je obisk gostov izven sezone, se pravi v maju, juniju, septembru in oktobru. »Glede na to, da se letos v Izraelu počitnice končajo šele 15. oktobra in da se čarterski poleti iz Izraela v Slovenijo pričnejo že 1. junija, si lahko obetamo goste iz Izraela že v pred- in tudi v posezonskem času,« je pojasnil odločitev Turizma Bohinj Langus.

 

Slovenijo je lani obiskalo 47.000 izraelskih gostov, medtem ko je Indijo obiskalo le 40.000 izraelskih turistov. Glavni atributi, ki privlačijo izraelske goste, so narava, zeleno, gozd in voda. »Pred predstavitvijo v Izraelu smo se dobro pripravili. S pomočjo zunanje sodelavke smo analizirali izraelski trg in ugotovili, kaj zanima turiste iz teh krajev, kako se Bohinj pojavlja v njihovih turističnih vodnikih, na portalih, v programih različnih agencij. Zato smo se odločili pripraviti tudi zloženko v izraelskem jeziku s konkretnimi programi. S tem upamo, da se bo prepoznavnost Bohinja v Izraelu dvignila,« je povedal Langus.

 

Pod fotkama

1 –

3 –
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2017
Danes ni dogodkov.
25.10.2017 | Kultura
A veš, koliko te imam rad?
25.10.2017 | Kultura
A veš, koliko te imam rad?
28.10.201 | Turizem
Domača tržnica na Bohinjski Bistrici

Bodite prvi pri oddaji mnenja.