Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in delu Notranjske zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
5°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 15°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 15°C
torek, 24.10.2017
2°C | 19°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Katra Komar zlata na državnem prvenstvu


ŠPORT

| |
28.03.2014      12:24
A A

Katra Komar zlata na državnem prvenstvu


Da ima Bohinj tako odlične pogoje za zimske športe, se je še enkrat več pokazalo to zimo. Začetek sezone je bil res klaveren, a ko je zima pokazala zobe, se je začelo dogajati.


Foto: SSK Bohinj
Foto: SSK Bohinj
Deli:

Skakalnice, kakršne imamo mi, so odlične za najmlaše. Uredili smo jih, tako da je pri nas treniralo 20 klubov iz cele Slovenije, nekateri so prišli tudi na večdnevne priprave. Smučarska zveza je nato prosila, če prevzamemo pripravo odpadlih tekem, tako da so se glavna tekmovanja zimske sezone odvijala kar pri nas. Izpeljali smo štiri, dve večji tekmi celo na državni ravni.

 

Prvi so prišli na vrsto cicibani. V prekrasni zimski kulisi smo izpeljali državno prvestvo, kjer se je Tinkara Komar uvrstila tik pod oder za zmagovalce, Mila Gaja Kranjc pa je osvojila šesto mesto.

 

Vikend kasneje se je v sončnem vremenu odvijalo državno prvenstvo za dečke in deklice do 10 in 11 let. Žan Žnidar je osvojil četrto mesto, Matija Sodja pa peto. Ekipno je SSK Bohinj slavil zmago. Prvič v zgodovini so fantje ekipno postali državni prvaki!

 

Tretji vikend zapovrstjo smo izpeljali še pokalno tekmo za vse kategorije od cicibanov do starosti 13 let. Po tekmi pa je sledilo še tekmovanje »Planica pred Planico« z alpskimi in skakalnimi smučmi, kjer je najdlje poneslo Roka Črnka.

 

Za nemoteno izpeljavo tekem na Poljah se najlepše zahvaljujemo GRS Bohinj, PGD Kamnje Polje Savica, vsem, ki so pomagali v računski pisarni, za točilnim pultom, na merilnih mestih, na sodniškem stolpu, na rampi in v izteku, ter vsem sponzorjem, ki so pomagali s svojimi nagradami. Zahvala gre prav vsem delavnim in prostovoljnim privržencem skokov.

 

Tempo nam ni dal dihati, saj smo imeli na konec tedna kar po tri ali štiri tekmovanja. Tekme so se preselile pod Ponce, tam smo nastopili na čisto novih skaklnicah. Katra Komar je v kategoriji deklice do 13 let postala državna prvakinja. Aljaž Plahuta pa je osvojil peto mesto v solo skokih, deseti pa je bil v nordijski kombinaciji. Žan Žnidar in Matija Sodja sta imela otroške polete, postavljala sta osebne rekorde, ustavila sta se pri 35 metrih. Na sosednji skakalnici K95m so tekmovali člani in članice. V slednji kategoriji je Agata Stare osvojila drugo mesto. To so njene prve stopničke v članski kategoriji.

 

V sredini tedna po državnem prvenstvu je bilo izpeljano tako nestrpno pričakovano šolsko prvenstvo z alpskimi smučmi. V sodelovanju z osnovno šolo je na treninge skokov in brezplačno alpsko šolo hodilo 24 fantov in deklet. Super vzdušje in novi obrazi otrok, najbolj zanimivo pa je bilo opazovati njihove prve prave skoke, ki so jih prikazali. Osem otrok se je uvrstilo na državno prvenstvo, kjer so bili vsi odlični.

 

Tudi letos se je šolska mladina odpravila navijat v Planico za naše najboljše skakalce.

 

Po končani sezoni pa je čas tudi za analize in naše načrte za naprej. V pretekli sezoni smo stopili kar 43-krat na stopničke za zmagovalce , 11-krat smo zmagali in osem tekmovalcev je v skupnem steštevku med tremi najbolšimi v Sloveniji. Žan Žnidar in Katra Komar pa sta v skupnem seštevku povsem na vrhu.

Za razliko od drugih skakalnih klubov bomo mi kljub tekmovalni pavzi še naprej trenirali in ohranjali stik s snegom. Posezono bomo izpeljali na Pokljuki, kjer bomo skakali, vse dokler bo sneg.

 

 

SSK Bohinj
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2017
Danes ni dogodkov.
25.10.2017 | Kultura
A veš, koliko te imam rad?
21.10.201 | Turizem
Domača tržnica na Bohinjski Bistrici
25.10.2017 | Kultura
A veš, koliko te imam rad?

Bodite prvi pri oddaji mnenja.