Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo zjutraj in dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
3°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 16°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske Občinski svet

32. redna seja Občinskega sveta Občine Bohinj...


OBČINSKI SVET

| |
23.06.2014      18:19
A A

32. redna seja Občinskega sveta Občine Bohinj


Na zadnji seji pred poletnimi počitnicami je Občinski svet obravnaval 12 točk dnevnega reda. Prva je bila potrditev prejemnikov letošnjih priznanj Občine Bohinj, sledila so štiri imenovanja, štiri točke s področja vrtca, predstavitev vsebinske postavitve muzejskih zbirk v prenovljenem Muzeju Tomaža Godca in problematika stanovanjske stiske družine Vukašinović.


Deli:

Priznanja Občine Bohinj


Komisija za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja je prejela pet predlogov. Izmed njih je izglasovala dva, in sicer predlog Joža Dežmana in skupine somišljenikov, da se naziv častni občan Občine Bohinj posmrtno podeli Tomažu Budkoviču z Drulovke pri Kranju, ter predlog Ivana Veberja in Draga Kotnika, da se priznanje zlato plaketo Občine Bohinj podeli Mišu Serajniku z Bohinjske Bistrice.

 

Občinski svet je brez razprave soglašal z obema predlogoma.

 

Imenovanja


Občinski svet je kot predstavnika Občine Bohinj v svetu zavoda Osnovnega zdravstva Gorenjske imenoval Doris Sodja. Predstavniku Občine Bohinj v svetu zavoda Razvojne agencije Zgornje Gorenjske Mirku Jeršiču je Občinski svet podaljšal mandat še za štiri leta. Za nadomestno članico Uredniškega odbora Bohinjskih novic je občinski svet do konca mandatnega obdobja, tj. do 26. aprila 2016, imenoval Vesno Arh.

 

Zadnja točka s področja imenovanj je bila Imenovanje Komisije za sprejem otrok v vrtec. Komisija je tista, ki odloča o sprejemu otrok v vrtec, kadar je vanj vpisanih več otrok, kot je prostih mest v vrtcu. Sestavljajo jo: predstavnik ustanovitelja, dva predstavnika strokovnih delavcev zavoda, predstavnik sveta staršev in predstavnik ZD Bohinj ‒ pediatrična služba. Svet zavoda je v potrditev predlagal naslednje člane komisije: Ivo Lapajne, Sonjo Sodja, Mojco Zupan, Ano Tancar in Stanko Ravnik. Občinski svet je predlagane člane potrdil.

 

Vrtčevske zadeve

Občinski svet je podal soglasje k oblikovanju desetih oddelkov Vrtca Bohinj za šolsko leto 2014/15, soglašal je tudi s povišanjem normativa za dva otroka, ki se bo uveljavilo s 1. septembrom.

 

Občinski svet je soglašal s predlaganim oblikovanjem dnevnega programa Vrtca Bohinj v obsegu od 6 do 9 ur in poldnevnega programa v obsegu pet ur za prihajajoče šolsko leto. Podalo je še soglasje k odpiralnemu času vrtca na Bohinjski Bistrici in v Srednji vasi, prvi bo odprt od 5.30 do 16.15, drugi pa od 6.00 do 15.15.

 

Občinski svet je soglašal tudi s sistematizacijo in dodatno sistematizacijo delovnih mest v Vrtcu Bohinj v šolskem letu 2014/15 ter s predlaganimi spremenjenimi cenami v novem šolskem letu. Za otroke prvega starostnega obdobja bodo cene nekoliko nižje, ker je v tem obdobju vpisanih več otrok. In sicer bo cena za dnevni program nižja za 3,06 %, tj. 437,18 evra, cena za 5-urni program pa bo nižja za 1,59 %, tj. 331,34 evra. Cene drugega starostnega obdobja in v kombiniranih oddelkih bodo malenkost višje kot letos, razlogi za to pa so povišanje DDV in stroški živil. Dnevni program drugega starostnega obdobja bo dražji za 0,87 %, tj. 308,78 evra, 5-urni program pa za 1,95 %, tj. 250,99 evra. V kombiniranih oddelkih bo dnevni program dražji za 0,64 %, tj. 345,45 evra, 5-urni pa za 1,69 %, tj. 277,92 evra.

 

Postavitev muzejskih zbirk


V letu 2013 je bil zaključen projekt Rekonstrukcija in obnova Muzeja Tomaža Godca na Bohinjski Bistrici. Muzej je pridobil dostop za invalide, ogrevanje stavbe, novo streho, ustrezne sanitarije, dodatne razstavne prostore in predvsem ustrezne prostore za izvedbo ponovne postavitve muzejskih zbirk.

 

S pridobitvijo ustreznih prostorov je nastala osnova za ponovno postavitev muzejskih zbirk, za postavitev novih vsebin in dopolnitev že obstoječih. V zvezi s pripravo vsebine ponovne postavitve muzejskih zbirk so imeli predstavniki občine in predstavniki muzeja v preteklem in tudi v tem letu več razgovorov, ki so se po besedah Ive Lapajne iz občinske uprave pokazali kot uspešni. Predstavitev nove vsebine muzejske postavitve lahko razumemo kot rezultat uspešnega dela strokovnjakov s področja muzejske dejavnosti, turizma in druge zainteresirane javnosti.

 

Postavitev sta opisala in pojasnila strokovna uslužbenca Joža Dežman in Anja Poštrak, ki je v Gorenjskem muzeju tudi vodja Muzejev v Bohinju. Z novo postavitvijo zbirk so obiskovalcem želeli podati osnovne informacije o Bohinju.

 

To je bila tudi prva točka, ki je pri svetnikih vzbudila zanimanje za razpravo. Prva se je k besedi prijavila svetnica Marija Ogrin (SDS), ki je bila pred nekaj leti sama vodja Muzejev v Bohinju. Imela je pomisleke o strokovnosti priprave postavitve muzejskih zbirk, saj v gradivu z opisom postavitve ni bilo sinopsisa, ki je po njenem strokovnem mnenju osnovni sestavni del opisa muzejske postavitve. Izrazila je prepričanje, da je postavitev narejena enoumno in po politični volji. Potožila je tudi, da nje Gorenjski muzej ni povabil k sodelovanju.

 

Odgovoril ji je Joža Dežman, ki se je začudil, ali je morda na seji občinskega sveta prisotna neka druga Marija Ogrin, kot je bila prisotna na sestankih zavoda Gorenjski muzej, kjer je prevzela odgovornost za postavitev arheološke zbirke v Muzeju T. Godca.

 

Tudi v drugem krogu razprave je Ogrinova zaprosila za besedo in povedala, da so se z novo postavitvijo predvsem v drugem nadstropju vsebine pomešale med sabo. Razočarana je bila tudi, ker v načrtu postavitve ni več depoja za predmete, ki jih v muzej prinesejo ljudje. Prepričana je, da morajo predmeti iz Bohinja tu tudi ostati. Spraševala se je tudi, ali so zbirke v muzeju postavljene za domačine ali za turiste.

 

O prostorih, ki so bili namenjeni za depo do obnove, je Anja Poštrak pojasnila, da niso bili primerni za shranjevanje občutljivih starih predmetov, saj so bili prevlažni in se je v njih na stenah za pohištvom nabirala plesen.

 

Svetnica Irena Pagon (SD) je predstavljeno postavitev zbirk pohvalila, ker predstavlja Bohinj v celoti, predvsem je izpostavila navdušenje nad predstavitvijo Tomaža Godca in postavitvijo zbirke iz obdobja NOB. Svetnik Jože Cvetek pa je povedal, da bo samo obisk v muzeju pokazatelj, ali je postavitev pravilna oz. dobra ali ne.

 

Občinski svet je k vsebini postavitve muzejskih zbirk v Muzeju Tomaža Godca dal soglasje in hkrati sprejel tudi sklep, da se ohrani depo in pisarno oskrbnika muzeja nespremenjena.

 

Rešitev stiske družine Vukašinović


Točka je bila dodana na dnevni red po predlogu svetnice Matilde Arh (Lista za bohinjski jutri) za razširitev dnevnega reda. Gre za tožbo Občine Bohinju proti najemnikom stanovanja, družini Vukašinović, ki je trenutno v fazi mediacije. Razlago problema je podal odvetnik družine Zdravko Stare. Občinski svet je po koncu razprave sprejel dva sklepa, in sicer, da naj Občina Bohinj odstopi od sodnega pregona proti Miri Vukašinović – od 10 prisotnih članov sveta je za glasovalo 5 svetnikov – ter da naj Občina nadaljuje z mediacijo in poda pisno izjavo, da družina Vukašinović ne bo deložirana iz stanovanja – od 10 prisotnih je za glasovalo 6 svetnikov.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2017
Danes ni dogodkov.
25.10.2017 | Kultura
A veš, koliko te imam rad?
21.10.201 | Turizem
Domača tržnica na Bohinjski Bistrici
25.10.2017 | Kultura
A veš, koliko te imam rad?

Bodite prvi pri oddaji mnenja.