Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Popoldne bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 25 stopinj C.
4°C | 21°C
petek, 20.10.2017
4°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
5°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 14°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
21°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Iz NK Bohinj vslovensko nogometno ......


ŠPORT

| |
13.01.2014      12:32
A A

Iz NK Bohinj vslovensko nogometno reprezentanco


V prvih dneh novega koledarskega leta 2014 je v daljni Rusiji potekal tradicionalni turnir v spomin na prvega podpredsednika FIFE, Valentina Granatkina, ki je letos organiziran že 26. zapored.


Dejan Vokič. Foto: NK Bohinj
Dejan Vokič. Foto: NK Bohinj
Deli:

Na t. i. »Granatkin cupu« vsako leto sodeluje 16 reprezentanc, ki so razdeljene v štiri skupine. Med sodelujočimi ekipami je bila tudi tokrat naša Slovenija, točneje reprezentanca Slovenije U19 (igralci z letnico rojstva 1996).

 

Selektor naše izbrane vrste do 19 let, Primož Gliha, je pred kratkim prevzel vodenje ekipe. Na turnir v Rusijo je povabil 18 igralcev in med njimi je bil tudi Dejan Vokič.

 

Dejan je svojo nogometno pot pričel v NK Bohinj. Kot petletni fantič se je včlanil v bohinjsko nogometno šolo. Že od vsega začetka je navduševal s svojim talentom. Toda sam talent v današnjem procesu razvoja športnika ni dovolj. Nujno ga mora namreč spremljati resno in redno delo, ki pri Dejanu v vseh teh letih nista izostala. Celo nasprotno. Ob vseh klubskih obveznostih si vedno najde čas za dodatne aktivnosti, bodisi v obliki dodatnih treningov pod nadzorom različnih strokovnjakov, bodisi za aktivnosti, ki spadajo v rubriko »ulični nogomet«. In prav ulični nogomet je bil in spet mora postati tista dodana vrednost (ob rednem treningu) pri razvoju športnika-nogometaša. Omogoča namreč  ponavljanje, učenje in utrjevanje nogometnih spretnosti v sproščenem okolju brez nepotrebnih pritiskov. Ni zanemarljivo dejstvo, da tudi mednarodna nogometna organizacija z različnimi projekti poskuša ponovno spodbuditi ta segment nogometne igre.

 

Dejana je iz Bohinja nogometna pot vodila v večje nogometne sredine, kjer je dodatno brusil svoj talent. Tako že štiri sezone igra v najvišjih ligah v posamezni starostni kategoriji v državi. Trenutno igra za NK Bravo iz Ljubljane v prvi slovenski mladinski ligi. Vse skupaj zahteva zelo dobro organizacijo, veliko volje in odpovedovanja, močno podporo družine in morda tisto najpomembnejše, brez česar bi bilo vse skupaj veliko težje, če ne celo nemogoče. To je LJUBEZEN do nogometa. In to Dejan ima.

 

NK Bohinj je zelo ponosen na novopečenega reprezentanta. Ne smemo pa pozabiti omeniti tudi ostalih fantov naše šole, ki so ali pa trenutno igrajo v najvišjih ligah, ki jih sistem tekmovanja NZS ponuja od 14. leta dalje. V tem trenutku tako Peter Arh brani barve ljubljanske Olimpije (1. slovenska mladinska liga), kar lepo število igralcev pa nastopa v okviru združenih ekip zgornje Gorenjske v prvi slovenski ligi starejših dečkov ter drugi slovenski ligi kadetov in mladincev. Vsem skupaj iskreno želimo vse najboljše na njihovi nadaljnji nogometni in življenjski poti.

 

V klubu bomo tudi naprej poskušali slediti našemu poslanstvu. To je na eni strani skrb za množičnost v okviru projekta »Nogomet za vse«, po drugi strani pa vsem zagotoviti kvaliteten trenažni proces, uspešno tekmovati v regionalnih ligah, hkrati pa omogočiti najbolj talentiranim in obenem ambicioznim posameznikom, da z igranjem v večjih nogometnih sredinah nadgradijo svoje znanje. Za konec morda še misel, ki lepo ponazarja širok spekter vrednot, ki jih nogomet lahko zagotavlja: »Nogomet ni le 'laufanje' 22 norih za eno žogo, kot mislijo nekateri. To je prijateljstvo, dvigovanje fizičnih sposobnosti in spodbujanje mladih k pozitivnemu razmišljanju v okviru druženja in ukvarjanja s športom«. Srečno!

 

 

NK Bohinj
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.10.2017
Danes ni dogodkov.
25.10.2017 | Kultura
A veš, koliko te imam rad?
21.10.201 | Turizem
Domača tržnica na Bohinjski Bistrici
25.10.2017 | Kultura
A veš, koliko te imam rad?

Bodite prvi pri oddaji mnenja.