Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Danes bo deloma sončno s popoldansko spremenljivo oblačnostjo. Sredi dneva in popoldne bodo nastale krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
19°C | 32°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 29°C
ponedeljek, 26.06.2017
15°C | 31°C
torek, 27.06.2017
15°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
15°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 6h
V večjem delu Slovenije bo danes toplotna obremenitev še visoka.
19°C
32°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Razpravljali o izvajanju Zakona o TNP


NOVICE

| |
27.01.2014      13:01
A A

Razpravljali o izvajanju Zakona o TNP


Na 30. redni seji Odbora DZ za kmetijstvo, gozdarstvo, prehrano in okolje, ki je potekala v četrtek, 23. januarja, je bila na dnevnem redu ena sama točka – Izvajanje Zakona o Triglavskem narodnem parku.


Foto: Petra Lotrič Ogrin
Foto: Petra Lotrič Ogrin
Deli:

V gradivu sta bila Informacija Ministrstva za kmetijstvo in okolje o izvajanju zakona o Triglavskem narodnem parku z dne 4. 12. 2013 in Revizijsko poročilo Računskega sodišča RS o izvajanju nalog Javnega zavoda Triglavski narodni park z dne 6. 12. 2013.

 

Ker je bilo v gradivu navedeno, da se zakon izvaja in da se odboru predlaga, da predlaga Vladi RS, da vgradi razvojne usmeritve v dokumente nove finančne perspektive, je župan Franc Kramar Državnemu zboru poslal dopis, ki je bil uvrščen na sejo kot dodatno gradivo.

 

Župan Kramar je zapisal, da so navedbe s strani Ministrstva za kmetijstvo in okolje namenjene izključno vzdrževanju »statusa quo«, se pravi, da prebivalstvo v parku še naprej životari in da nima nobene moči v smeri razvoja in gospodarjenja s tem prostorom. Izpostavil je tudi uvedbo davka na nepremičnine, ki »povzroča val ogorčenja v naši občini, saj na takšen način država tiho nacionalizira privatna zemljišča.«

»Bohinjke in Bohinjci že od uveljavitve Zakona o TNP leta 1981 opozarjamo, da se pod takšnimi določbami in členi ne more živeti in da je bil zakon sprejet mimo interesa domačinov. Zavedamo se, da je TNP vrednota, vendar menimo, da morajo biti za to izpolnjeni pogoji, ki ne predstavljajo življenjskih ovir lokalnemu prebivalstvu,« pravi župan v dopisu.

 

Člane odbora je zaprosil, naj podprejo prizadevanja Bohinjcev za boljše življenje in omogočeno gospodarjenje s svojo lastnino in da naj sprejmejo sklep, s katerim se omogoči odprtje Zakona o TNP in zadolži MKO za pripravo sprememb in dopolnitev. »V nasprotne primeru,« piše župan Kramar, »bomo žal napadli zakon na Ustavnem sodišču RS in kasneje tudi na Evropskem sodišču za človekove pravice.«

Na sejo Odbora DZ za kmetijstvo, gozdarstvo, prehrano in okolje je prišel Kramar dobro pripravljen, z gradivom, ki je utemeljilo zahteve Bohinjcev. Njegov trud je bil poplačan, saj je odbor sprejel sklep, ki predlaga vladi, da, upoštevajoč razpravo na 30. redni seji odbora, v roku štirih mesecev prouči potrebo po spremembi Zakona o Triglavskem narodnem parku. Sklep je bil poslan Ministrstvu za kmetijstvo in okolje.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.06.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.