Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.11.2017

oblačno
Danes bo oblačno, le na severovzhodu bo sprva še malo jasnine. Zjutraj bo v zahodnih krajih pričelo deževati. Ob morju bo popoldne zapihal jugo, drugod se bo nekoliko okrepil južni do jugozahodni veter. Popoldne se bo dež na zahodu krepil in širil proti osrednjim krajem, v noči na nedeljo pa zajel vso Slovenijo. Predvsem na Primorskem bodo tudi posamezne nevihte. Najvišje dnevne temperature bodo na severozahodu okoli 7, drugod od 9 do 15 °C.
2°C | 10°C
nedelja, 26.11.2017
3°C | 5°C
ponedeljek, 27.11.2017
-4°C | 6°C
torek, 28.11.2017
-5°C | 6°C
sreda, 29.11.2017
2°C | 3°C
Opozorila
Sobota, 25.11.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
10°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

V spomin prvemu talcu Bohinja


NOVICE

| |
15.08.2014      10:23
A A

V spomin prvemu talcu Bohinja


V Krajevni organizaciji ZB za vrednote NOB Polje Bohinj, smo se dogovorili, da tudi letos pripravimo proslavo v spomin na prvega talca v Bohinju , Franca Podlipnika.


Polaganje venca k spominski plošči.
Polaganje venca k spominski plošči.
Deli:

V soboto, 9. avgusta, smo proslavo izvedli že petič, le da smo jo letos razširili in posvetili tudi vsem žrtvam Bohinja, ki so padli ali bili ubiti v drugi svetovni vojni. Z obiskom so nas počastili številni gostje sosednjih Krajevnih organizacij iz Bohinja, Gorij , Zasipa.

 

Program proslave je potekal s sprejemom župana Občine Bohinj Franca Kramarja, podpredsednice Združenja ZB NOB Radovljica in gorjanske podžupanje Danice Mandeljc, predsednika Združenja ZB NOB Radovljica Toneta Kapusa, predsednika Društva izgnancev Slovenije KO Bohinj Jakoba Medje in praporščakov. Proslavo je s kratkim pozdravnim govorom začel tajnik naše KO Ivan Cerkovnik, ki je v kratkem opisal zgodovinske dogodke in pomen proslave. Slavnostni govornik župan Franc Kramar je orisal obdobje narodno osvobodilnega boja in dogodkov, katerim je bila posvečena proslava. Govoril je tudi o obdobju po vojni, kakor tudi o današnjih dogajanjih v Republiki Sloveniji, predvsem pa na območju naše občine. Jakob Medja pa je na kratko predstavil delovanje KO društva izgnancev Slovenije in opisal, kako se je med vojno in po njej godilo izgnancem.

 

V kulturnem programu so  nastopile članice pevskega zbora KD Bohinj pod vodstvom Cilke Novoselec, zapele so nekaj partizanskih in narodnih pesmi. Partizanske pesmi so recitirali člani in članice Gledališča 2B. Mladi Jan Šubelj pa je navdušil z igranjem na harmoniko. Proslavo je povezoval Samo Gardener.

Z minuto molka smo se poklonili padlemu talcu in vsem žrtvam, delegacija KO Polje Bohinj pa je k spominski plošči prvemu talcu položila venec.

 

Prav na koncu smo se za uspešno in dolgoletno sodelovanje na proslavah s priznanjem Združenja ZB NOB zahvalili ženskemu pevskemu zboru KD Bohinj.

 

Po končani proslavi je sledilo prijetno druženje z vsemi navzočimi. Na tem mestu se zahvaljujemo vsem , ki so kakor koli sodelovali pri organizaciji in izvedbi proslave. Posebna zahvala pa gre družini Odar, po domače Žlanarjevim, ki nam vedno prijazno odstopijo svoj vrt , da lahko izvedemo proslavo.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Kultura
Rdečelasi deček (K. Kivinen in A. Poivaara)
04.12.2017 | Tečaji in delavnice
Beremo s tačkami
25.11.201 | Turizem
Domača tržnica na Bohinjski Bistrici
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Kultura
Rdečelasi deček (K. Kivinen in A. Poivaara)
04.12.2017 | Tečaji in delavnice
Beremo s tačkami

Bodite prvi pri oddaji mnenja.