Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo delno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 20 stopinj Celzija.
16°C | 26°C
četrtek, 29.06.2017
16°C | 25°C
petek, 30.06.2017
15°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 23°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 23°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 6h
Danes popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo krajevni nalivi in močnejši sunki vetra, ni izključen pojav toče.
16°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Novičke s področja družbenih dejavnosti


OBČINSKE

| |
06.03.2014      19:44
A A

Novičke s področja družbenih dejavnostiPredstavitev terapije s konji. Foto: Roman Pekovec
Predstavitev terapije s konji. Foto: Roman Pekovec
Deli:

Brezplačna pravna pomoč


Naši občani so tudi v letu 2014 upravičeni do brezplačne pravne pomoči, ki obsega pojasnilo o pravnem položaju v zadevi in nasvet o pravicah ter obveznostih, in sicer tako v sodnih kot tudi v zadevah zdravstvenega, pokojninskega, invalidskega in socialnega zavarovanja ter zavarovanja za primer brezposelnosti. Prav tako jim bomo pomagali (če izpolnjujejo pogoje določene z zakonom) pridobiti brezplačno pravno svetovanje in zastopanje v postopkih pred sodišči.

 

Brezplačna pravna pomoč se izvaja enkrat mesečno v sejni sobi občine Bohinj v dopoldanskem času. Prosimo, da se za pogovor predhodno naročite na tel. št. 04 5770 115, kjer lahko dobite vse dodatne informacije.

 

Terapija s pomočjo konj


Ob koncu lanskega leta smo se na pobudo Konjeniškega kluba Lesce Bled odzvali vabilu za predstavitev terapije s konji. Nad strokovno predstavitvijo teoretičnega in praktičnega dela smo bili navdušeni. Preverjali smo finančne in tehnične možnosti za izvedbo programa za naše otroke, ki potrebujejo tako obliko pomoči. Vedeli smo, da se v osnovni šoli srečujejo z vedno večjim številom učencev, ki imajo motnje koncentracije ter hude težave pri učenju.

 

Projekt smo predstavili strokovnima službama ZD Bohinj in osnovne šole, ki sta ga podprli. Konjeniški klub je kot izvajalec terapije v januarju program že predstavil staršem. Glede na velik interes staršev in predvsem otrok sta se oblikovali dve skupini, v starosti 8 do 11 let, ki že obiskujeta terapijo. Terapije potekajo ob koncu tedna na hipodromu v Lescah. Odziv otrok in staršev je izjemen.

 

Terapija s pomočjo konj je prijetno doživetje, pri katerem gre za ustvarjanje odnosa med človekom in živaljo. S pomočjo različnih vaj se skuša pozitivno vplivati na gibalne in psihosocialne funkcije človeka. Cilj je predvsem razviti potencial in zmožnosti za spoprijemanje z življenjskimi izzivi. Namenjena je tako odraslim kot mladostnikom in otrokom, ki imajo težave pri socialnih stikih, motnjah čustvovanja, komunikaciji, oblikovanju samopodobe, vedenjskih in učnih motnjah. Konj pri terapevtskem jahanju nastopi kot izvrsten pomočnik terapevtu, saj brez ocenjevanja in predsodkov sprejme vsakogar. Konj se ne pretvarja, ne kaznuje in ni maščevalen.

 

Ostale novičke


Tudi v letu 2014 dodatna dežurna služba v ZD Bohinj. Pričeli smo z izvajanjem programov javnih del. Zaključena sta razpisa za sofinanciranje mladinskih programov in programov za starejše v letu 2014.

Iščemo odgovore v zvezi z oprostitvijo ali znižanjem plačila davka za del zasebnega zemljišča, na katerem stoji spomenik.

 

Potekajo dogovori o zagotavljanju logopedske obravnave v Bohinju.

 

Zaključena je tudi investicija obnove in rekonstrukcije Muzeja Tomaža Godca na Bohinjski Bistrici. Potekajo aktivnosti za ponovno postavitev zbirke. Župan Franc Kramar je že imenoval delovno skupino. A več o tem v prihodnji številki Bohinjskih novic.

 

 

Anita Zorč in Iva Lapajne, občinska uprava
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.