Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nekatere nevihte se lahko zavlečejo tudi v večerni čas. Najnižje jutranje temperature bodo od 17 do 22, v alpskih dolinah okoli 14 stopinj C.
19°C | 32°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 29°C
ponedeljek, 26.06.2017
15°C | 31°C
torek, 27.06.2017
15°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
15°C | 32°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 20h
Zvečer so še možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
19°C
32°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Ideja o evropskem medenem zajtrku


NOVICE

| |
15.01.2014      22:41
A A

Ideja o evropskem medenem zajtrku


Čebelarska zveza Slovenije (ČZS) je v začetku januarja organizirala srečanje s slovenskimi evropskimi poslanci. Srečanja se je udeležil tudi minister za kmetijstvo in okolje mag. Dejan Židan.


Deli:

Tema srečanja je bila pobuda ČZS za uvedbo medenega zajtrka v celotni Evropski uniji po zgledu v Sloveniji že uveljavljenega Dneva slovenske hrane in projekta Tradicionalni slovenski zajtrk, ki poteka v okviru le-tega.

 

Predsednik ČZS Boštjan Noč je uvodoma predstavil dosedanje aktivnosti zveze na področju projektov Tradicionalni slovenski zajtrk in Dan slovenske hrane, ki sta nastala na njihovo pobudo. Po njegovi oceni je čebelarstvo tudi po zaslugi obeh omenjenih projektov v Sloveniji tako med mladimi kot tudi na splošno veliko bolj prepoznavno. V vzponu je tudi t. i. čebelarski turizem. Predsednik ČZS je nadalje predstavil pobudo za uveljavitev t. i. evropskega medenega zajtrka, s katerim se lahko Slovenija predstavi v EU s primeri dobrih praks in dodatno pripomore k dvigu zavedanja o pomenu čebelarstva.


Minister Židan je pozdravil pobudo ČZS in ji izrazil polno podporo ministrstva, zavzel se je tudi za njeno čim prejšnjo predstavitev – prva neformalna predstavitev te pobude kmetijskim ministrom je bila že v tednu, ki je sledil, in sicer na največjem kmetijskem sejmu na svetu Zeleni teden v Berlinu, naslednja priložnost pa bo ob robu zasedanja Sveta EU za kmetijstvo in ribištvo na enem izmed prihodnjih zasedanj.


Na sestanku sta bila prisotna tudi evropska poslanca Tanja Fajon in Lojze Peterle ter predstavniki drugih evropskih poslancev iz Slovenije. Vsi so izrazili polno podporo in pomoč pri seznanitvi in uveljavitvi pobude za evropski medeni zajtrk, tako v okviru Evropskega parlamenta kot drugih institucij EU.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.06.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.