Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 18.01.2018

jasno
Ponoči se bo razjasnilo. Na severovzhodu bo pihal severozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od -10 do -3, ob morju do 1 °C.
-4°C | 7°C
petek, 19.01.2018
1°C | 7°C
sobota, 20.01.2018
-2°C | 6°C
nedelja, 21.01.2018
-1°C | 8°C
ponedeljek, 22.01.2018
-1°C | 4°C
Opozorila
Sreda, 17.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-4°C
7°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Zimska služba


NOVICE

| |
16.11.2015      00:07
1
A A

Zimska službaDeli:

Zimska služba ob sneženju in poledici skrbi za prevoznost občinskih cest ter za prehodnost javnih površin. V zimskem obdobju, ki traja od 15. novembra do 15. marca, se ceste vzdržujejo v skladu s Pravilnikom o vrstah vzdrževalnih del na javnih cestah in nivoju rednega vzdrževanja javnih cest in Programom zimske službe v občinah Bled in Gorje.

 

V občini Bled sta za zimsko vzdrževanje občinskih cest in javnih površin odgovorna koncesionar Gradbeništvo Prestor d.o.o. iz Kranja in Infrastruktura Bled d.o.o., v občini Gorje pa Infrastruktura Bled d.o.o.

Zimska služba zajema naslednje dejavnosti:

ü  priprava zimske mehanizacije

ü  postavitev in vzdrževanje snežnih kolov

ü  priprava deponij

ü  kontrolni pregledi cestišča

ü  strojno pluženje cest in pločnikov

ü  posipanje cest, pločnikov in stopnišč proti poledici

ü  ročno čiščenje stopnišč, parkirišč, prehodov, mostov ter čiščenje cestnih požiralnikov

ü  po prenehanju sneženja odvoz snega z javnih površin

ü  pospravilo in čiščenje deponij

ü  pospravljanje snežnih kolov

ü  čiščenje, remont in konzerviranje zimske mehanizacije

 

Glede na obseg del in intenziteto rednega vzdrževanja za zagotovitev prevoznosti cest v zimskem času so posamezne ceste, površine ali cestni odseki razvrščeni v prednostne razrede, glede na kategorijo, gostoto in strukturo prometa ter krajevne potrebe.

 

Pri pluženju in posipanju imajo prednost:

ü glavne prometnice, povezave med naselji, poti do dializnih bolnikov,

ü stranske poti po večjih naseljih, stopnišča, pločniki in poti do trgovin, šol in vrtcev ter težjih invalidov,

ü poti do manjših zaselkov (do treh hiš), parkirišča, parki ter sprehajalne poti,

ü parkirišča pri pokopališčih in pokopališča, javne površine, ekološki otoki, kolesarske poti.

 

Posipanje se začne ob verjetnosti nastanka poledice ali začetku sneženja, ko se sneg začne oprijemati cestišča. Pluženje se na glavnih prometnicah začne ob 10 cm snega, za, na vseh drugih stranskih cestah in parkiriščih pa po 15 cm snega. Kontrolni pregledi cestišča potekajo dnevno ob verjetnosti nastanka poledice.

 

DOLŽNOSTI OBČANOV V ČASU ZIMSKIH RAZMER

 

  1. Lastniki parcel, na katerih sadno in okrasno drevje posega v zračni prostor ceste oz. telo pločnika, so dolžni drevje ustrezno obrezati. Če omenjenega dela lastniki ne bodo opravili, bodo prejeli odločbo občinskega redarja.
  2. V času pluženja in posipanja naj lastniki vozil svojih vozil ne puščajo na površinah, na katerih s tem onemogočajo pluženje oz. posipanje.
  3. Lastniki objektov snega s svojih zemljišč ne smejo odmetavati oz. odlagati na javne površine.
  4. Lastniki vozil, ki perejo vozila v bližini cest, naj tega v zimskem času ne počnejo, saj voda, ki odteka na cesto, lahko povzroči poledico.
  5. Lastniki objektov so dolžni odstranjevati sneg in ledene sveče, ki visijo s streh in žlebov ter ogrožajo mimoidoče.
  6. Lastniki, uporabniki ali upravljavci objektov, kjer nastajajo mešani komunalni odpadki in ločene frakcije, morajo izvajalcu javne službe zagotoviti dostop do prevzemnega mesta tudi v zimskem času s tem, da zagotovijo redno odstranjevanje snega ob zabojnikih ter z njihovih pokrovov.

 

POŠKODBE V ČASU ZIMSKE SLUŽBE

 

Vse poškodbe, nastale zaradi pluženja, posipanja oz. poledenelega cestišča, je treba prijaviti izvajalcu zimske službe skladno z obligacijskim zakonikom. O dogodku je treba pripraviti poročilo, priloge naj vsebujejo tudi policijski zapisnik in zdravniški izvid, v kolikor je bil opravljen. Če prijava ni oddana v roku, oškodovanec do povračila škode ni upravičen.

 

Oškodovanec mora škodo, nastalo med izvajanjem zimske službe, ki jo je opravljala Infrastruktura Bled d.o.o. ali kdo od njenih podizvajalcev, prijaviti na sedežu podjetja Infrastruktura Bled d.o.o. Hkrati je škodo treba prijaviti tudi pri zavarovalnici Generali zavarovalnica d.d. Ljubljana.

Infrastruktura Bled
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 1 komentarjev
Janez Lj
Janez Lj Se strinjam0 Se ne strinjam0
Pozdravljeni!

Glede na opravljanje Zimske službe, ki bi morala čistiti občinske in krajevne ceste, pa jih ni, ni ravno primerno soliti pamet občanom, kaj in kako delati. Pemetite pred svojim pragom, čisitite ceste, ali pa povejte katera je odgovorna oseba z imenom in priimkom glede čiščenja cest v občini bled. Bi se bi bilo lepo malo z njim pogovoriti o njegovem odstopu, ker je popolnoma nesposobna oseba, kar je dokazala preteko zimo.

No in če imate "jajca" da solite pamet občanom imejte še "jajca" in napišite ime. Da vas ni sram.

lep pozdrav

16.11.2015 ob 8:34:34 Odgovor Prekliči
1 komentarjev
Stran


Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.01.2018
Danes ni dogodkov.
19.01.2018 | Šole in vrtci
Diči, diča!
19.01.2018 | Kultura
Pokljuški zdravnik gostuje v Bohinjski Bistrici
22.12.2017 | Ostalo
Razstava jaslic v Trgovskem centru Bled
22.01.2018 | Tečaji in delavnice
Delavnica: SNAPGUEST - novosti za turistične delavce v 2018
22.01.2018 | Tečaji in delavnice
POGOVOR STARŠEV Z ZINKO RUČIGAJ
24.11.201 | Ostalo
Blejsko drsališče z razgledom
26.01.2018 | Šole in vrtci
Delamo snežake…

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo