Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo večinoma sončno, nastale bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
18°C | 31°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
15°C | 31°C
torek, 27.06.2017
16°C | 31°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 14h
Popoldne in zvečer so možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
18°C
31°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Slovenski kulturni praznik v Ribnem


KULTURA

| |
15.02.2016      00:03
A A

Slovenski kulturni praznik v RibnemDeli:

 Ribno - V sodelovanju s kulturnim društvom Ribno smo učiteljice in učenci  naše šole v petek,  5. februarja, v dvorani  zadružnega doma v Ribnem pripravili proslavo ob slovenskem kulturnem prazniku. Posvetili smo jo pesniku Francetu Prešernu in sedemdesetletnici  otroške revije Ciciban.

Gledalce je  v imenu  krajevne skupnosti, kulturnega društva, šole in vseh nastopajočih pozdravila Mihela Pesrl. Čestitala jim je ob prazniku in vsem skupaj zaželela  še veliko prijetnih druženj ob kulturnih prireditvah.

Recitatorji z mentorico Alenko Čeh so nas z recitacijami in skeči povzetimi iz zbirke revij Cicibana popeljali v različna obdobja preteklosti. Orisali so lik pesnika Prešerna. Skozi  proslavo nas je spremljala njegova želja po svobodi in prijateljstvu med ljudmi. Otroška folklorna skupina Ragl'ce nam je,  pod vodstvom  Anje Kristan s spletom- Pejmo se špilat, prikazala kako so se včasih otroci zbirali sredi vasi, se igrali, zabavali pa tudi kaj ušpičili. Prvošolčki z učiteljicama Blanko Valant in Nušo Poljanec  so nas s petjem in plesom prepričali, da radi hodijo v šolo in še več, da bodo vsako leto hodili rajši. Pevski zbor naše podružnice z zborovodkinjo Ireno Kosmač in mladi glasbenici Karin in Meda so nas spomnili, da je  glasba pomemben drobec kulture, ki nas spremlja skozi življenje.

Odrsko sceno  z junaki iz slovenske literature ja oblikovala Blanka Valant, tretješolci  so  prispevali portrete Franceta Prešerna, ki so jih narisali po obisku  njegove  rojstne hiše  v Vrbi.

Obiskovalci so si po proslavi ogledali razstavo ob  sedemdesetletnici Cicibana. Z zanimanjem so prelistavali revije z zavidljivimi letnicami od leta 1946 do današnjih dni, ki so se po zaslugi pokojne učiteljice Julijane Arh ohranile v našem šolskem arhivu. Revija Ciciban je začela izhajati takoj po drugi svetovni vojni. Ime je dobila po  otroškem liku iz pesmi slovenskega pesnika Otona Župančiča. Danes je Ciciban zasnovan kot leposlovna in poučna revija za otroke od  šestega leta dalje, zlasti za učence prvega triletja. Osnovni namen revije je ponuditi dovolj kakovostnega  gradiva za estetsko vzgojo na področju besedne, likovne, glasbene umetnosti, narave, znanosti, čustev in medosebnih odnosov.

Mentorji, učenci, učiteljice in vsi sodelujoči na proslavi  se iskreno zahvaljujemo staršem, krajanom, naši ravnateljici Nataši Ahačič in županu Janezu Fajfarju za obisk, pohvale, čestitke in vzpodbude.

 

                                                                             Meri Poklukar, Podružnica Ribno
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo