Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno, v vzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
3°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 21°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
6°C | 16°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 9h
Severni veter bo zjutraj in deloma dopoldne ponekod pod Karavankami in Kamniškimi Alpami ter v višjih legah v sunkih presegal hitrost 70 km/h.
3°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Glavni kulturni dogodki letošnjega poletja na ......


NOVICE

| |
12.05.2016      14:56
A A

Glavni kulturni dogodki letošnjega poletja na BleduDeli:
Na Bledu so na današnji novinarski konferenci predstavili prihajajoče blejsko poletje. Osrednje kulturne prireditve bodo:
Jubilejni, 10. Srednjeveški dnevi na Blejskem gradu:
 Srednjeveški tabor od 30. 5. do 5. 6 in 10. Srednjeveški dnevi na Blejskem gradu 4. in 5. 6.
Na Blejskem gradu bodo 4. in 5. junija 2016 potekali že 10. Srednjeveški dnevi, od 30. 5. do 5. 6. pa bo na jasi pod gradom oživel srednjeveški tabor.
Za grajskim obzidjem se bodo ponovno zbrali pogumni vitezi, lepe gospodične, plemstvo in meščanstvo, trgovci in rokodelci. Znotraj grajskega obzidja se bodo predstavili spretni mečevalci, lokostrelci, plesalci in grajska gospoda iz Slovenije in tujine.
Ob letošnjem jubilejnem letu pripravljamo nekaj novosti. Za najmlajše smo pripravili ustvarjalne delavnice in lutkovno predstavo; vsak dan od 30. 5. dalje so v spremstvu staršev vabljeni v srednjeveški tabor pod gradom.
Srednjeveške dneve na Blejskem gradu vsako leto soustvarja prek 300 sodelujočih iz srednjeveških skupin, ki so zaradi svojih kostumov in nastopov prava paša za oči. Lani si je dvodnevno dogajanje na Blejskem gradu ogledalo prek 5.000 obiskovalcev.

Festival Bled
Z gala koncertom, nastopom legendarne skupine Mladi levi se bo v petek, 1. julija v Festivalni dvorani začel letošnji že 21. Festival Bled, ki bo pod okriljem Zavoda za kulturo Bled potekal do 16. 7. 2016. Na različnih blejskih prizoriščih, med drugim na Blejskem gradu in v Festivalni dvorani Bled se bo zvrstilo 12 koncertov, v spremljevalnem programu pa bosta na ogled tudi dve slikarski razstavi.
V preddverju Festivalne dvorane se bo najprej predstavil domači umetnik Vinko Bogataj, ki je tudi avtor letošnje celostne likovne podobe festivala. Drugo razstavo pa so pripravili likovni umetniki združeni v Umetniškem društvu Vrba  (Kunstverein Velden) iz pobratene Vrbe ob Vrbskem jezeru.

Ob pestrem sporedu koncertov različnih glasbenih zvrsti bodo potekali tudi mojstrski tečaji in delavnice, v katerih izkušeni glasbeni mojstri svoje znanje delijo z mladimi glasbeniki. V mojstrskih tečajih Festivala Bled, ki vsa leta nastaja pod umetniškim vodstvom mag. Jerneja Brenceta se je v zadnjih dvajsetih letih izpopolnjevalo prek 1.900 mladih glasbenikov; mnogi med njimi so danes mednarodno uveljavljeni glasbeniki. Tudi letos so organizatorji k sodelovanju povabili domače in tuje uveljavljene profesorjev za violino, violo, čelo, komorno glasbo in petje; pripravili pa so tudi delavnice za jazz, rock, pop in etno glasbo.
Več o programu na http://www.festivalbled.com in na facebook strani Festivala Bled.

Okarina Etno festival Bled
Festival Okarina bo že šestindvajsetič na Blejski grad in na obalo Blejskega jezera pripeljal etno glasbo s celega sveta. Kot vsako leto bodo koncerti brezplačni, v primeru slabega vremena pa se bodo preselili v Festivalno dvorano. Festival bo kot je to v navadi v zadnjih letih potekal v dveh delih: prvi bo na Blejskem gradu, kjer bodo nastopale manjše zasedbe, ki se običajno lepo zlijejo z grajskim ambientom.
Drugi del bo postregel s kvalitetnimi močnejšimi zasedbami na promenadi. Umetniški direktor festivala g. Leo Ličof nam tudi letos zagotavlja obilo užitkov, saj je uspel enako kot v preteklosti pridobiti za nastope priznane skupine te zvrsti iz celega sveta.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
NAREDIMO SI NAJBOLJŠE MILO«
26.10.2017 | Ostalo
Odkrito o teorijah zarot
27.10.2017 | Šole in vrtci
Knjižnica v gozdu
02.10.2017 | Tečaji in delavnice
Subvencionirani tečaji tujih jezikov
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
NAREDIMO SI NAJBOLJŠE MILO«
26.10.2017 | Ostalo
Odkrito o teorijah zarot
27.10.2017 | Šole in vrtci
Knjižnica v gozdu

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo