Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
24°C
7°C
JUTRI
24°C
10°C
7223

Veterinarska inšpekcija: Konji so dobro hranjeni, kopita urejena

Inšpekcija za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin je na zahtevo Društva blejskih fijakerjev 30. julija opravila inšpekcijski pregled na fijakerskem postajališču ob Festivalni dvorani Bled. V javnosti (https://novice.svet24.si/clanek/novice/slovenija/5f2111a346f57/foto-blejska-beda-enega-konja-z-vprego-stal-na-vrocini-brez-vode-in-hrane) so se namreč pojavili zapisi, da fijakerji ne skrbijo za svoje konje. 

Inšpektorja sta ugotovila, da ima društvo pravico do koriščenja postajališča, pravica je dodeljena s strani Občine Bled in je vpisana v zemljiško knjigo. Lokacija je umeščena med listnato drevje, ki omogoča senco večino dneva. Ob neposredni bližini, ob privezih, je dostopna pitna voda. V času inšpekcije so bili na privezu štirje konji, ki so bili dobro rejeni in z urejenimi kopiti. Kot sta zapisala inšpektorja, fijakerji zatrjujejo, da konji zjutraj dobijo obrok sena, koncentrata in vode. Na postajališče pridejo ob 10h in ostanejo do 16h, kasneje le ob naročilu. V času, ko so na postajališču, dobijo še en obrok sena in koncentrata ter vodo po potrebi, enako zvečer. Občinski odlok zahteva tudi čiščenje iztrebkov, za kar fijakerji tudi poskrbijo. Konji na dan opravijo maksimalno tri vožnje, pretežno zjutraj in zvečer. Če je povpraševanje večje, ima vsak fijaker v oskrbi več konj, ki jih po potrebi menja. 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi