Po dolgih sedmih letih imamo letos na podružnici Ribno čisti oddelek prvošolčkov, kar nas zelo veseli. Prvi razred obiskuje sedem deklic in osem dečkov, skupaj petnajst učencev. Njihov znak je ribica. Z učiteljicama Blanko Valant in Nušo Poljanec pa jih vsak dan v učilnici željno pričakuje njihova maskota Ribonček Tonček.
Prvi šolski dan bo prav gotovo vsem skupaj še dolgo ostal v spominu, saj ne bo ovekovečen le na fotografijah, temveč bo ostal posnet tudi na filmu. Ob sodelovanju prvošolca Krisa Pintarja in njegovih staršev sta ga posnela, snemalec Jože Hausman in novinarka Barbara Golub sodelavca televizijske hiše POP TV.
Drugošolci so prvošolce in njihove starše navdušili s pravljično predstavo Mavrična Ribica. Skupaj s starši so prvošolci spretno oblikovali podvodno dno za njihove ribice, ki so jih počakale pritrjene na tabli v učilnici. Tako so ribice dobile svoj dom, učenci pa njihovo učilnico. Posladkali so se s slastnimi krofi, na katerih so bila zapisana njihova imena. Za napise je poskrbela vodja kuhinje na matični šoli gospa Francka Bremec. Ob vsem pestrem dogajanju so učenci in starši kar pozabili na snemanje in se prepustili veselemu vzdušju, ki ga je še polepšalo toplo sonce.
Zvečer smo si pri poročilih ogledali reportažo o prvem šolskem dnevu na naši podružnici. Bili smo ponosni, saj so ribenske prvošolce in šolo spoznali tudi po drugih krajih po vsej Sloveniji.
Našim razigranim in radovednim prvošolkam in prvošolcem pa vsi skupaj želimo, naj jim bo pri nas na šoli lepo.
Učenci in kolektiv Podružnice Ribno





