Logo MojaObčina.si

Bled

JUTRI
31°C
13°C
NED.
30°C
15°C
Deli
3213

Tudi letos gre pričakovati velik obisk gradu

Zavod za kulturo Bled v letošnjem letu pričakuje, da bo Blejski grad tudi letos obiskalo okoli 560.000 ljudi, podobno kot lani. Letošnje leto bo potekalo brez večjih investicij v okviru grajske stavbe, začela pa se bo ureditev grajskega parka pod gradom, ravno tako pa se bo letos začela gradnja parkirišča pri športnem parku Bledec. V letošnjem letu bo Zavod pripravil tudi projektno dokumentacijo in programe za dvigalo na grad, prenovo poti iz smeri Bledca, Mrakovo domačijo in ureditvijo servisnega prostora pri Pristavi. Zavod za kulturo v letošnjem letu načrtuje nekaj manj kot 4,4 milijona evrov prihodkov od vstopnin na grad, 120.000 evrov od najemnin, 150.000 evrov od prodaje aranžmajev ter 70.000 evrov od Festivalne dvorane Bled.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi