Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

pretežno oblačno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
15°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 24°C
petek, 30.06.2017
16°C | 23°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
15°C
31°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Trajnostno naravnan razvoj Bleda


NOVICE

| |
25.08.2014      00:01
A A

Trajnostno naravnan razvoj BledaDeli:

Bled - Bled spada v okoljsko najbolj urejene občine. Preko 90 % gospodinjstev ima urejen priključek in odvajanje odpadnih vod v centralno čistilno napravo. Stopnja ločeno zbranih odpadkov je na zavidljivi ravni in primerljiva z najbolj razvitimi državami. Sočasno z urejanjem komunalne infrastrukture so v občini uredili številna vaška jedra na Bledu (Grad, Zagorice, Mlino), Bohinjski Beli in v Zasipu.

 

Na drugi strani se preko 35 % občine nahaja na zavarovanih območjih narave in kulturne dediščine. Med temi območji je najbolj prepoznavno jezero z otokom, sicer pa občino na jugu in vzhodu objemata Savi Bohinjka in Dolinka, na severu in zahodu pa jo varujejo pobočja Mežakle, Pokljuke in Jelovice. Prav zato je območje razglašeno za območje najvišje stopnje nacionalne prepoznavnosti.

 

Zeleni koncept občine se odraža tudi na drugih področjih. Vrstijo se energetske sanacije javnih objektov, več je izkoriščanja obnovljivih virov energije, vse bolj pogosto na blejskih cestah srečujemo električna vozila. Eden glavnih strateških premikov se dogaja ravno v tem trenutku. V javni obravnavi je podrobni prostorski načrt za ureditev ožjega središča Bleda, ki kot ključno novost postopoma ukinja parkiranje na obali jezera in osrednji promenadi. To bo predvsem za dnevne obiskovalce po novem urejeno na območju bivše tovarne Vezenine. Sicer pa načrt prinaša podlage za trajnostno preureditev priobalnega pasu z osrednjimi parki in drugimi javnimi površinami.

 

Javna obravnava dokumenta bo 27. avgusta ob 16. uri v festivalni dvorani, dokument pa je javno razgrnjen do 5. sepetmbra.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo