Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 20.08.2017

pretežno oblačno
Danes bo na Primorskem sončno, pihala bo šibka do zmerna burja. Drugod bo sprva pretežno oblačno, čez dan se bo delno zjasnilo. Nastale bodo še posamezne plohe. Pihal bo vzhodni do severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 23, na Primorskem do 27 stopinj C.
16°C | 23°C
ponedeljek, 21.08.2017
9°C | 25°C
torek, 22.08.2017
8°C | 24°C
sreda, 23.08.2017
11°C | 27°C
četrtek, 24.08.2017
11°C | 30°C
Opozorila
Nedelja, 20.8.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
23°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Priprave na ''Harmonike ob Blejskem jezeru'' ......


NOVICE

| |
16.05.2015      00:02
A A

Priprave na ''Harmonike ob Blejskem jezeru'' že v polnem tekuDeli:

Bled - V organizacijskem odboru 3. poletnega srečanja harmonikark in harmonikarjev ob Blejskem jezeru že vse od meseca februarja potekajo priprave na ta čudoviti dogodek, ki bo tudi letos popestril Blejske dneve. V nedeljo, 19. julija, bo namreč na Bledu ponovno donela Avsenikova pesem ''Otoček sredi jezera'' v izvedbi številnih harmonik. Seveda ne bo manjkalo niti znanih Slakovih in drugih viž. Organizatorji se trudimo na Bled privabiti čimvečje število udeležencev. Zato tudi ob tej priložnosti vabimo vse, ki igrate na harmoniko, da se prijavite čim prej, najkasneje do 13.7.2015.


Prijavljeni do tega datuma bodo namreč na sami prireditvi sodelovali v žrebanju za bogate nagrade. Gospod Brane Poličar bo v imenu našega glavnega pokrovitelja Harmonike Poličar že tretjič zapored podelil srečnemu izžrebancu najnovejši model harmonike Poličar. Marija Mojca Berce iz Selc bo ponovno izdelala lajbič gorenjske narodne noše po meri izžrebanca. Prav tako so nam priskočili na pomoč iz Čevljarstva Štajnar iz Škofljice in bodo izžrebancu izdelali škornje za narodno nošo. Podelili bomo še računalniške programe za učenje harmonike LTK in številne druge nagrade ter darilne bone naših pokroviteljev. Vsi, ki bi s svojimi izdelki, storitvami ali darilnimi boni še radi prispevali v nagradni sklad, iskreno dobrodošli. Hvala pa tudi vsem medijskim pokroviteljem: Za Gorenjsko - Radio Triglav, za Dolenjsko Radio Sraka, za Primorsko Primorski Val in za osrednjo Slovenijo Radio Veseljak. Za enkrat sta se jim pridružila še Radio Rogla in TV Vaš kanal.


Program na sami prireditvi bosta vodila harmonikarka Majči Bobnar, ki bo tudi vodila povorko harmonik ter domačin Niko Rakovec. Vse informacije glede prijav in poteka prireditve so vam na voljo na www.harmonike-bled.si, kjer skoraj vsakodnevno objavljamo novice in naše aktivnosti, pokrovitelje ipd. Za podrobnosti pokličite 051-30-60-89. Ena od aktivnosti k večji prepoznavnosti naše prireditve je bila postavitev stojnice na pohodu Po Slakovi poti na Dolenjskem, kjer je bila tudi revija harmonikarskih orkestrov. Uroš Ambrožič in avtor prispevka sva tako pohodnike kot udeležence navduševala za obisk Bleda in seveda naše prireditve. Mladi harmonikar iz Rake (na sliki) se nama je z veseljem pridružil.


Toni Mežan
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.08.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo