Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
14°C
0°C
JUTRI
6°C
-6°C
8141

Požar na Alpski na Bledu, blejska policista junaka!

Danes zgodaj zjutraj je zagorelo stanovanje na Alpski cesti na Bledu. Požar  je  pogašen,  nevarnosti  za  ljudi  in  okolico ni.  Iz objekta  je bilo evakuiranih več oseb, po prvih  podatkih  pa ni bil poškodovan nihče od
stanovalcev.  Promet  v okolici ni oviran.
Kriminalisti so na krajuopravili ogled in ugotovili, da je zagorelo v enem od prostorov pritličnega
stanovanja v bloku. V stanovanju so bile v času požara tri osebe, ki so b ile s kraja odpeljane na zdravniški pregled. Drugi prostori bloka razenstanovanja, kjer je gorelo, niso poškodovani, stanovalci pa so se lahko že
vrnili domov. Po prvih  ugotovitvah je v požaru nastalo za nekaj deset tisoč evrov materialne škode.

Iz  stanovanjskega bloka je bilo zaradi intervencije evakuiranih okoli 30 oseb,  pri evakuaciji pa so sodelovali tudi policisti. Prva na kraju požarasta bila dva blejska  policista,  ki sta takoj začela ukrepati in se ob
evakuaciji  zelo  hitro odzvala tudi na informacijo, da v enem od stanovanj nepokretna oseba potrebuje pomoč. V zadimljenem bloku s praktično ničelnovidljivostjo sta našla to stanovanje in starejšo osebo odnesla na prosto.
Do prihoda  reševalcev sta njo in še eno osebo brez obutve namestila vsluž beno policijsko vozilo. Eden od  policistov se je med evakuacijo obnemogle osebe tudi poškodoval.  Po prvih podatkih ne gre za hujše
poškodbe. Policist je bil s kraja odpeljan v  zdravstveno ustanovo.Taka dejanja policistov dajo vedeti, da hrabrost in požrtvovalnost nista ebesedi  na  papirju,  temveč  dejstvo,  ki  izvira  iz osnovnega poslanstva policijskega dela. In to je, pomagati ljudem!

Aktivnosti  kriminalistov  v povezavi s požarom še potekajo, so sporočili s PU Kranj.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!