Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 16.08.2018

delno oblačno
Popoldne bo sončno. Pihal bo šibek veter vzhodnih smeri, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 29, na Primorskem do 32°C.
13°C | 27°C
petek, 17.08.2018
11°C | 29°C
sobota, 18.08.2018
14°C | 30°C
nedelja, 19.08.2018
14°C | 29°C
ponedeljek, 20.08.2018
15°C | 29°C
Opozorila
Četrtek, 16.8.2018 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
27°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Požar na Alpski na Bledu, blejska policista ......


KRONIKA

| |
05.04.2018      7:54
A A

Požar na Alpski na Bledu, blejska policista junaka!Deli:
Danes zgodaj zjutraj je zagorelo stanovanje na Alpski cesti na Bledu. Požar  je  pogašen,  nevarnosti  za  ljudi  in  okolico ni.  Iz objekta  je bilo evakuiranih več oseb, po prvih  podatkih  pa ni bil poškodovan nihče od
stanovalcev.  Promet  v okolici ni oviran.
Kriminalisti so na krajuopravili ogled in ugotovili, da je zagorelo v enem od prostorov pritličnega
stanovanja v bloku. V stanovanju so bile v času požara tri osebe, ki so b ile s kraja odpeljane na zdravniški pregled. Drugi prostori bloka razenstanovanja, kjer je gorelo, niso poškodovani, stanovalci pa so se lahko že
vrnili domov. Po prvih  ugotovitvah je v požaru nastalo za nekaj deset tisoč evrov materialne škode.

Iz  stanovanjskega bloka je bilo zaradi intervencije evakuiranih okoli 30 oseb,  pri evakuaciji pa so sodelovali tudi policisti. Prva na kraju požarasta bila dva blejska  policista,  ki sta takoj začela ukrepati in se ob
evakuaciji  zelo  hitro odzvala tudi na informacijo, da v enem od stanovanj nepokretna oseba potrebuje pomoč. V zadimljenem bloku s praktično ničelnovidljivostjo sta našla to stanovanje in starejšo osebo odnesla na prosto.
Do prihoda  reševalcev sta njo in še eno osebo brez obutve namestila vsluž beno policijsko vozilo. Eden od  policistov se je med evakuacijo obnemogle osebe tudi poškodoval.  Po prvih podatkih ne gre za hujše
poškodbe. Policist je bil s kraja odpeljan v  zdravstveno ustanovo.Taka dejanja policistov dajo vedeti, da hrabrost in požrtvovalnost nista ebesedi  na  papirju,  temveč  dejstvo,  ki  izvira  iz osnovnega poslanstva policijskega dela. In to je, pomagati ljudem!

Aktivnosti  kriminalistov  v povezavi s požarom še potekajo, so sporočili s PU Kranj.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Blejske novice? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Blejske novice
Blejske novice
CESTA SVOBODE 13
Tel:(04) 575 01 00
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
18.08.2018 | Ostalo
Plesni večer
18.08.2018 | Umetnost
Stand up v Zasipu
25.08.2018 | Ostalo
Plesni večer
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo