Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
2°C
-4°C
JUTRI
3°C
-4°C
Deli
2724

Posvet o turističnih vodnikih

Bled - Kot nosilka  usposabljanja za turistične vodnike v regiji in zaradi predlaganih sprememb Zakona o turizmu, ki predvideva deregulacijo poklicev turistični vodnik in turistični spremljevalec, so se na Višji strokovni šoli za gostinstvo in turizem Bled odločili za pripravo strokovnega posveta. Na njem bodo izmenjali mnenja o predlogih sprememb zakona in ugotavljali kaj alpska regija najbolj potrebuje s področja turističnega vodenja in animacije ter kako izboljšati usposabljanje v ta namen.

 Program posveta sestavljata dva panela, v katerih bodo uvodoma podana ključna izhodišča, sledila pa bo vodena diskusija. V prvem delu bo državna sekretarka na ministrstvu za gospodarstvo  Eva Štravs Podlogar, predstavila predlog spremembe zakona o turizmu, predstavniki turističnih agencij, kluba turističnih vodnikov in javnega zavoda za turizem Ljubljana pa bodo podali svoja stališča o predvidenih spremembah. V drugem delu se bomo s predstavniki turističnih akterjev v regiji najprej pogovarjali o trenutnih razmerah ter potrebah v turističnem vodenju, nadaljevali pa z diskusijo o razvoju usposabljanja lokalnih turističnih vodnikov. Na tej osnovi bo višja strokovna šola za gostinstvo in turizem Bled pristopila k posodobitvi programa usposabljanja za turističnega vodnika.
Posvet bo danes popoldne.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!