Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
19°C
-3°C
JUTRI
18°C
-3°C
Deli
4142

OTVORITEV RAZSTAVE FOTOGRAFSKEGA MOJSTRA  FRANCA FERJANA

Na predvečer slovenskega kulturnega praznika je domačin Franc Ferjan odprl svojo fotografsko razstavo v  blejski knjižnici. Pripravil je foto predstavitev svojih čudovitih posnetkov ptic, dreves, metuljev. Ob glasbi nas je popeljal v prekrasen svet narave okrog nas, sveta, ki ga premalokrat pogledamo z njegovimi očmi. 

Dragica Ropret Žumer nas je s kamišibajem popeljala v Prešernovo poezijo. Ob risbah, ki jih je narisala sama, nam je povedala pesem Od lepe Vide, Sveti Senan in Nezakonska mati. Slednjo je povedala tudi v mednarodnem jeziku esperanto.

 

Prešernova pesem je stekla v naša srca in še poudarila veličino velikega slovenskega pesnika.

Razstava fotografij Franca Ferjana je na ogled v čitalnici knjižnice do konca februarja. 

 

Irena Razinger

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi