Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
15°C
11°C
JUTRI
19°C
10°C
7726

Obrazi miru in branje ob jezeru

Na Bledu v teh dneh poteka tradicionalno srečanje PEN. Kot del festivala Obrazi miru, ki je letos zaradi pandemičnih ukrepov okrnjen, so se udeleženci včeraj skupaj z obiskovalci podali okoli jezera ter se z branjem poezije spomnili vojnih in kriznih žarišč.  

 

Drevi ob 19h na Blejskem gradu pripravljajo še tradicionalni literarni večer z Muzejskim društvom Bled

Udeleženci in slovenski književniki in književnice srečanja bodo pripravili »jam session« branje poezije, ki ga bo krmarila dolgoletna članica in nekdanja predsednica Slovenskega centra PEN Ifigenija Simonović.

 

Prireditve bodo potekale dvojezično, v slovenščini in francoščini/angleščini ter v skladu z priporočili NIJZ.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi