Logo MojaObčina.si

Bled

JUTRI
22°C
8°C
SOB.
24°C
10°C
8141

Obnovljene stopnice v skalovju Iglica

Skalovje Iglice, ki je slikovito postavljeno nad zgornjim delom vasi Bohinjska Bela, je priljubljena točka tudi za turiste. Dobro je znano ljubiteljem plezanja in tudi pohodnikom. Mnogi turisti ta kraj obiščejo zaradi slapa Iglica. Prenekateri  obiskovalci so bili ob obisku razočarani, saj  v poletnih mesecih potok Suha skoraj usahne, po stopnicah, ki so vodile skozi skalovje Iglice, pa si niso upali. Skozi tesen je že od nekdaj vodila  pešpot, ki so jo uporabljali prebivalci Slamnikov kot bližnjico do vasi Bohinjska Bela.

Turistično društvo je to pot skušalo vključiti v krožno pešpot. Zato je bila ta pot in stopnice že  večkrat obnovljena, vendar se številni obiskovalci niso upali povzpeti po slabo zavarovanih stopnicah do vrha skalovja. Zato smo se na TD letos odločili, da bi pot obnovili  in postavili  stopnice, ki bi omogočile  varen obisk tudi turistom in manj izkušenim planincem. Domačin Marko Antloga je poskrbel za izdelavo in montažo stopnic, zaščitnih ograj, ureditev poti in klopi na vrhu skalovja.  Zahtevno in nevarno delo je  izvedel odlično in pot je sedaj primerna za vse obiskovalce.   

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi