Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
30°C
12°C
JUTRI
32°C
15°C
Deli
3861

Mešana embalaža - znamo ločevati?

Odvoz mešane embalaže je za gospodinjstva brezplačen

Opazili smo, da vsa gospodinjstva ne oddajajo zabojnika za mešano embalažo, a so zabojniki na eko-otokih vedno polni. Zato vam ponovno sporočamo, da je odvoz mešane embalaže brezplačen. V kolikor boste pravilno ločevali, bo odvoz smeti še cenejši, saj bi imeli tako manjšo količino odpadkov v zabojniku za mešane komunalne odpadke.

 

V letu 2017 napolnili 1,4 nogometnega igrišča

V letu 2017 je bilo zbrane 694.000 kg mešane embalaže, kar predstavlja 25.490 m3. Če bi zbrali vse na enkrat in jih pospravili v zabojnike po 36 m3, s katerimi vozimo odpadke, bi jih napolnili kar 708. Za boljšo predstavo: na nogometno igrišče lahko postavimo 524 takih zabojnikov, kar pomeni, da bi z odvrženo embalažo v le enem letu zapolnili 1,4 nogometnega igrišča v višini 2,3 m.

Jožica Peljhan Korošec, Infrastruktura Bled

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi