Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
1°C
-3°C
JUTRI
-1°C
-1°C
Deli
3395

Legenda o potopljenem zvonu

Bled - Božič je na Bledu vsako leto poseben dan, saj že vrsto let, natančneje vse od leta 1999, na jezerski gladini uprizorijo staro blejsko legendo o potopljenem zvonu, ki ponazarja zgodbo, ki se je napletla okoli znamenitega zvončka želja na otoku. Pobudo za prvo uprizoritev je dalo Društvo za podvodne dejavnosti Bled in skupaj s Turizmom Bled so legendo s številnimi nastopajočimi tudi postavili na jezero. Tako je še danes, le da je zgodba dobila še sojo ognjeno podobo, ki jo prispeva žonglerska skupina Čupakabra.

Legenda bo letos zaživela danes ob 17. uri na jezerski gladini pod Zdraviliškim parkom.

Jutri pa se v parku ob 17. uri obeta nastop Godbe Gorje ob državnem prazniku, že dopoldne ob 10h pa bo na Kupljeniku tradicionalno žegnanje konj s koncertom Moškega pevskega zbora Triglav Lesce Bled.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij