Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 18.11.2018

oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji delno jasno, drugod pretežno oblačno. Predvsem na Kočevskem bo občasno naletaval sneg. Pihal bo vzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja, ki bo čez dan nekoliko oslabela. Najvišje dnevne temperature bodo od 1 do 5, na Goriškem in ob morju do 10 °C.
0°C | 6°C
ponedeljek, 19.11.2018
2°C | 3°C
torek, 20.11.2018
2°C | 3°C
sreda, 21.11.2018
2°C | 4°C
četrtek, 22.11.2018
3°C | 6°C
Opozorila
Nedelja, 18.11.2018 ob 8h
V nedeljo dopoldne bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini še presegali hitrost 100 km/h.
0°C
6°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Janez Resman: Blejska komunala sodi med tri ......


NOVICE

| |
26.11.2017      1:42
A A

Janez Resman: Blejska komunala sodi med tri najboljše v Sloveniji!Deli:

Zima je pred vrati, javno podjetje Infrastruktura Bled pa je na zimo pripravljeno – tako njihova zimska služba kot tudi Straža in ledena dvorana.

''Ledena dvorana je zasedena že od 1. julija, ko smo ponovno naredili led,'' pravi direktor podjetja mag. Janez Resman in dodaja, da so trenutno na ledu hokejisti, umetnostni drsalci in ljubitelji curlinga. ''Curling je letošnja novost, zarisali smo igrišče in navdušenci so tu,'' pravi. Z veseljem čakajo december, ko bo Bled gostil svetovno prvenstvo mladinsko prvenstvo v hokeju do 20 let, divizija 1 , skupina B.  Ledena dvorana Bled se je skozi leta izkazala kot odličen gostitelj svetovnih in drugih prvenstev v hokeju na ledu. Po uspešno izvedenih dveh svetovnih prvenstev do 18 let, turnirju Euro Challanger in pripravljalnih tekem slovenske članske reprezentance v lanskem tekmovalnem obdobju, bo v novi sezoni ponovno gostiteljica več mednarodnih prvenstev.

Med 9.12. in 15.12.2017 bo tako v Ledeni dvorani Bled potekalo svetovno prvenstvo v hokeju na ledu do 20 let. Slovenija bo nastopila v diviziji 1, skupini B, kjer se bo pomerila z ekipami Norveške, Poljske, Italije, Ukrajine in Litve.

 

Tudi s poletjem so na Infrastrukturi zadovoljni, obiska Straže in Grajskega kopališča je bil dober. Grajsko kopališče je edino urejeno javno kopališče ob jezeru ( hotelski sta še pri Vili Bled in Grand hotelu Toplice), vsako leto pa kopališču, ki ima zgledno urejeno infrastrukturo, igrala in varnost, dodajo še kakšno novost.

Precej bolj kompleksna tema pa so seveda smeti. Občini Bled in Gorje sta že dve leti članici združenja Zero waste Slovenija. ''V tem času smo naredili že kar nekaj aktivnosti, samo ločevanje odpadkov je v obeh občinah na visokem nivoju, ločimo že okoli 80 odstotkov vseh odpadkov, rezerve pa seveda še vedno so,'' pravi Resman. ''Najboljši odpadek je seveda tisti, ki ga ni, zato apeliramo tako na domačine kot tudi na obiskovalce, da bi se vsi skupaj začeli obnašati tako, kot so se naši starši ali stari starši pred štiridesetimi leti, to pa pomeni, da v trgovini na primer kupimo mineralno vodo v vračljivi stekleni embalaži in ne v nevračljivi plastični, čeprav plastenko potem odložimo med plastiko, '' še dodaja.

In res je, šteje vsak korak, pomembno je vsako, še tako majhno dejanje, kar pomeni, da mora celotna družba iti po poti radikalnega spreminjanja svojih navad in življenjskega sloga. Vsak kupec v trgovini lahko zavrne plastično vrečko, naše zahteve po sprejemljivejši embalaži morajo biti vztrajne.

 

Bled bo v letošnjem letu presegel milijon nočitev, če nočitvam dodamo še dnevne obiskovalce, je jasno, da količina odpadkov v občini narašča.

''Res je, '' pravi Janez Resman, ''kakorkoli obrnemo, odpadkov je preveč. V enem poletnem dnevu okoli jezera poberemo okoli deset kubičnih metrov smeti, kar je preveč''. Količino plastenk se da zmanjšati na več načinov, eden je tudi uvedba pitnikov okoli jezera. Projekt je v izdelavi, pitniki pa bodo seveda v skladu z ostalo urbano opremo občine.

 

Kot pravi direktor javnega podjetja Infrastruktura mag. Janez Resman, blejska komunala sodi med tri najboljše v Sloveniji. ''Tega ne govorim na pamet, občani Bleda in Gorij imajo vrsto možnosti ločevanja in zbiranja odpadkov, sistem pa pri nas deluje od vrat do vrat.'' Tako lahko občani naročijo odvoz zelenega odreza, gradbenih odpadkov, papir se zbira od vrat do vrat, poseben je način zbiranja bioloških odpadkov, saj gospodinjstva dobijo posebne vrečke zanje in podobno. Eko otoki so razporejeni po obeh občinah, zbirni center je odprt od ponedeljka do petka po dvanajst ur na dan, kar pri sosedih ni običajno,…

Kakorkoli, kljub temu, da je možnosti za ločevanje odpadkov veliko, naj na koncu velja: Najboljši odpadek je tisti, ki ga ni!

Romana Purkart

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Blejske novice? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Blejske novice
Blejske novice
CESTA SVOBODE 13
Tel:(04) 575 01 00
Koledar dogodkov Preglej vse
November 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.11.2018 | Ostalo
Martinovo na Bledu
20.11.2018 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: Osnovna tehnika ozaveščanja: "Barantanje z bogom"
20.11.2018 | Ostalo
Predavanje o skotopičnem sindromu in disleksiji
20.11.2018 | Tečaji in delavnice
Delavnica: "OZAVEŠČANJE V PRAKSI": "Barantanje z bogom"
20.11.2018 | Tečaji in delavnice
Spoprijemanje s tesnobo
22.11.2018 | Ostalo
Prireditve v Knjižnici Blaža Kumerdeja Bled
22.11.2018 | Ostalo
Prgarski dan
22.11.2018 | Ostalo
Prgarski dnevi
22.11.2018 | Družabni dogodki
Nov zaklad v blejski knjižnici
24.11.2018 | Ostalo
Otroci na gradu
24.11.2018 | Ostalo
Muzikal Briljantina
24.11.2018 | Ostalo
Muzikal Briljantina
24.11.2018 | Ostalo
Gledališki abonma KD Bohinjska Bela
25.11.2018 | Kultura
MADAGASCAR - PUSTOLOVSKI MUZIKAL
25.11.2018 | Ostalo
Pustolovski muzikal: Madagaskar
27.11.2018 | Ostalo
Ure zgodovine: Habsburžani
18.11.2018 | Ostalo
Martinovo na Bledu
20.11.2018 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: Osnovna tehnika ozaveščanja: "Barantanje z bogom"
20.11.2018 | Ostalo
Predavanje o skotopičnem sindromu in disleksiji
20.11.2018 | Tečaji in delavnice
Delavnica: "OZAVEŠČANJE V PRAKSI": "Barantanje z bogom"
20.11.2018 | Tečaji in delavnice
Spoprijemanje s tesnobo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo