Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.09.2018

jasno
Ponoči se bo povsod razjasnilo, ponekod po nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, ob morju okoli 18 °C.
12°C | 28°C
sobota, 22.09.2018
15°C | 18°C
nedelja, 23.09.2018
8°C | 22°C
ponedeljek, 24.09.2018
11°C | 22°C
Opozorila
Četrtek, 20.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
28°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Janez Resman: Blejska komunala sodi med tri ......


NOVICE

| |
26.11.2017      1:42
A A

Janez Resman: Blejska komunala sodi med tri najboljše v Sloveniji!Deli:

Zima je pred vrati, javno podjetje Infrastruktura Bled pa je na zimo pripravljeno – tako njihova zimska služba kot tudi Straža in ledena dvorana.

''Ledena dvorana je zasedena že od 1. julija, ko smo ponovno naredili led,'' pravi direktor podjetja mag. Janez Resman in dodaja, da so trenutno na ledu hokejisti, umetnostni drsalci in ljubitelji curlinga. ''Curling je letošnja novost, zarisali smo igrišče in navdušenci so tu,'' pravi. Z veseljem čakajo december, ko bo Bled gostil svetovno prvenstvo mladinsko prvenstvo v hokeju do 20 let, divizija 1 , skupina B.  Ledena dvorana Bled se je skozi leta izkazala kot odličen gostitelj svetovnih in drugih prvenstev v hokeju na ledu. Po uspešno izvedenih dveh svetovnih prvenstev do 18 let, turnirju Euro Challanger in pripravljalnih tekem slovenske članske reprezentance v lanskem tekmovalnem obdobju, bo v novi sezoni ponovno gostiteljica več mednarodnih prvenstev.

Med 9.12. in 15.12.2017 bo tako v Ledeni dvorani Bled potekalo svetovno prvenstvo v hokeju na ledu do 20 let. Slovenija bo nastopila v diviziji 1, skupini B, kjer se bo pomerila z ekipami Norveške, Poljske, Italije, Ukrajine in Litve.

 

Tudi s poletjem so na Infrastrukturi zadovoljni, obiska Straže in Grajskega kopališča je bil dober. Grajsko kopališče je edino urejeno javno kopališče ob jezeru ( hotelski sta še pri Vili Bled in Grand hotelu Toplice), vsako leto pa kopališču, ki ima zgledno urejeno infrastrukturo, igrala in varnost, dodajo še kakšno novost.

Precej bolj kompleksna tema pa so seveda smeti. Občini Bled in Gorje sta že dve leti članici združenja Zero waste Slovenija. ''V tem času smo naredili že kar nekaj aktivnosti, samo ločevanje odpadkov je v obeh občinah na visokem nivoju, ločimo že okoli 80 odstotkov vseh odpadkov, rezerve pa seveda še vedno so,'' pravi Resman. ''Najboljši odpadek je seveda tisti, ki ga ni, zato apeliramo tako na domačine kot tudi na obiskovalce, da bi se vsi skupaj začeli obnašati tako, kot so se naši starši ali stari starši pred štiridesetimi leti, to pa pomeni, da v trgovini na primer kupimo mineralno vodo v vračljivi stekleni embalaži in ne v nevračljivi plastični, čeprav plastenko potem odložimo med plastiko, '' še dodaja.

In res je, šteje vsak korak, pomembno je vsako, še tako majhno dejanje, kar pomeni, da mora celotna družba iti po poti radikalnega spreminjanja svojih navad in življenjskega sloga. Vsak kupec v trgovini lahko zavrne plastično vrečko, naše zahteve po sprejemljivejši embalaži morajo biti vztrajne.

 

Bled bo v letošnjem letu presegel milijon nočitev, če nočitvam dodamo še dnevne obiskovalce, je jasno, da količina odpadkov v občini narašča.

''Res je, '' pravi Janez Resman, ''kakorkoli obrnemo, odpadkov je preveč. V enem poletnem dnevu okoli jezera poberemo okoli deset kubičnih metrov smeti, kar je preveč''. Količino plastenk se da zmanjšati na več načinov, eden je tudi uvedba pitnikov okoli jezera. Projekt je v izdelavi, pitniki pa bodo seveda v skladu z ostalo urbano opremo občine.

 

Kot pravi direktor javnega podjetja Infrastruktura mag. Janez Resman, blejska komunala sodi med tri najboljše v Sloveniji. ''Tega ne govorim na pamet, občani Bleda in Gorij imajo vrsto možnosti ločevanja in zbiranja odpadkov, sistem pa pri nas deluje od vrat do vrat.'' Tako lahko občani naročijo odvoz zelenega odreza, gradbenih odpadkov, papir se zbira od vrat do vrat, poseben je način zbiranja bioloških odpadkov, saj gospodinjstva dobijo posebne vrečke zanje in podobno. Eko otoki so razporejeni po obeh občinah, zbirni center je odprt od ponedeljka do petka po dvanajst ur na dan, kar pri sosedih ni običajno,…

Kakorkoli, kljub temu, da je možnosti za ločevanje odpadkov veliko, naj na koncu velja: Najboljši odpadek je tisti, ki ga ni!

Romana Purkart

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Blejske novice? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Blejske novice
Blejske novice
CESTA SVOBODE 13
Tel:(04) 575 01 00
Koledar dogodkov Preglej vse
September 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
21.09.2018 | Ostalo
Mini golf turnirji
21.09.2018 | Ostalo
Sejem domače in umetnostne obrti
22.09.2018 | Ostalo
Dnevi evropske kulturne dediščine in teden kulturne dediščine
22.09.2018 | Ostalo
Mini golf turnirji
22.09.2018 | Ostalo
28. Državno prvenstvo v veslanju
22.09.2018 | Ostalo
Blejski kolesarski krog
22.09.2018 | Ostalo
Plesni večer
24.08.2018 | Tečaji in delavnice
JOGA MANDU
25.09.2018 | Ostalo
Ure zgodovine
28.09.2018 | Ostalo
Mini golf turnirji
28.09.2018 | Ostalo
Sejem domače in umetnostne obrti
28.09.2018 | Šport
Začetni tečaj veščine taijiquan
29.09.201 | Šport
Test hoje na 2 kilometra
29.09.2018 | Ostalo
Plesni večer
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo