Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
29°C
15°C
JUTRI
28°C
16°C
4084

Gledališče Belansko prejelo dve priznanji

Lansko leto je bilo Gledališče Belansko s predstavo Neila Simona Govorice izbrano za nastop na 16. Festivalu komedije v Pekrah. Predstave smo se izredno veselili, pa nam jo je zagodla epidemija. KD Bohinjska Bela se je s predstavo Govorice ponovno prijavilo za sodelovanje na 17. Festivalu komedije, čeprav nismo vedeli, kako bomo predstavo po letu in pol premora ponovno postavili na oder. Selektor nas je me 18 prijavljenimi predstavami izbral za sodelovanje na  festivalu, ki je trajal od 28. maja do 13. junija.

Z največjim veseljem smo se zopet zbrali na vajah in z navdušenjem pa seveda tudi malo treme čakali nastop 5.junija.

Z ljubeznijo do odrskih desk in trdim delom, smo si prislužili nagrado strokovne komisije za zmagovalno predstavo festivala. Priznanje se nam zdi še toliko boj prestižno ker smo   ga  prejeli   ob  udeležbi   drugih  večjih in  bolj  znanih  gledališč - Šentjakobsko gledališče Ljubljana, KD Loški oder, Gledališče Toneta Čufarja Jesenice.  V obrazložitvi so med drugim zapisali: »Komedija ameriškega avtorja Neila Simona, Govorice je dinamična, celovita predstava, ki nas je dodobra sprostila in navdušila, zato si zasluži naše priznanje. Zasluge zato imajo prav vsi igralci, ki so živahno in sproščeno, govorno in gibno dovršeno, s pravimi poudarki prepričljivo upodobili svoje like. Učinkovita scenska postavitev je omogočala hitro menjavo prizorov, ki so si sledili v premišljenem, živahnem ritmu, nas vedno znova presenečali in nasmejali.«

Nagrada pomeni priznanje igralcem, celotni ekipi in seveda predvsem naši režiserki Bernardi Gašperčič, ki je prejela priznanje strokovne komisije za najboljšo režijo. V obrazložitvi so navedli: »Bernarda Gašperčič je z veščo režijsko roko poskrbela za kolektivno igro, saj so igralci disciplinirano sledili njenemu konceptu, bili tako z gibi, mimiko in govorom prepričljivi, uigrani in sproščeni. Ustvarila je uprizoritev, ki je dodelana do najmanjših podrobnosti, razgibana, tekoča, polna presenečenj, a obenem sproščena in neobremenjena, in ves čas prav zabavna..«

Ni besed, ki bi opisale občutke po prejemu dveh nagrad, lahko le rečemo, da smo globoko hvaležni in počaščeni. Upamo, da nas bo to še bolj povezalo in z optimizmom zremo novim predstavam naproti.

 

Kulturno društvo Bohinjska Bela

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi