Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
6°C
0°C
JUTRI
5°C
-5°C
3377

Drevi bo Blejski grad obarvan rdeče

Blejski grad bo drevi od 17.30 naprej obarvan rdeče.

Potem ko je turkizna barva gradu opozarjala na projekt Svetovne zdravstvene organizacije za eliminacijo raka materničnega vratu, bo drevi Blejski grad obarvan rdeče. Rdeča je namreč pentlja, ki opozarja na 1. december, svetovni dan boja proti AIDSU. 

 

»Svetovni dan aidsa vsako leto obeležujemo 1. decembra. Letos bo ta obeležitev zaradi epidemije koronavirusa potekala drugače saj bo potekala na daljavo pod geslom »Pripnimo si rdečo pentljo, na daljavo!« Pomembno je, da sporočilo pride in je prisotno v naši skupnosti. V Sloveniji smo v letu 2020 (do vključno 20. novembra) zabeležili 28 novih diagnoz okužbe s HIV, kar je šest manj kot v celem letu 2019 in manj kot v kateremkoli letu v obdobju zadnjih 10 let. Po ocenah Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ) pri nas trenutno živi manj kot 1.000 oseb s HIV, od katerih jih približno petina ne ve za svojo okužbo. Navkljub zgodbi o uspehu okužba s HIV ostaja pomemben javnozdravstveni problem«, so zapisali na Nacionalnem institutu za javno zdravje. 

 

Današnje "barvanje" grajske skale organizira Klub radovljiških študentov.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi