Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Popoldne bo precej jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 31 stopinj C.
16°C | 28°C
torek, 27.06.2017
16°C | 30°C
sreda, 28.06.2017
17°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 24°C
petek, 30.06.2017
15°C | 25°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
28°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Dr. Danica Purg prevzela predsedovanje odboru ......


NOVICE

| |
24.01.2013      8:51
A A

Dr. Danica Purg prevzela predsedovanje odboru Združenih narodov za odgovorno poslovno izobraževanje - PRMEDeli:
Bled - Upravni odbor gibanja Združenih narodov imenovanega 'Načela odgovornega poslovnega izobraževanja', ki združuje skoraj 500 poslovnih šol in univerz iz 80 držav, je za predsedujočo izvolil dr. Danico Purg, ustanoviteljico in predsednico mednarodnega združenja za razvoj managementa CEEMAN. Funkcijo je prevzela za mandat enega leta in to ravno v času, ki sovpada s pomembnem mejnikom: ob 20. obletnici delovanja združenja CEEMAN.


Dr. Danica Purg, ki že 20 let vodi mednarodno združenje za razvoj managementa CEEMAN, pravi: »Ko sem ustanavljala CEEMAN, je bila moja vizija povečati kakovost izobraževanja managerjev v Srednji in Vzhodni Evropi in za to navdušiti čim več institucij za razvoj managementa in voditeljstva. Danes lahko trdim, da je vizija postala realnost. Postali smo globalna mreža, z več kot 200 člani iz 52 držav celega sveta.«

Ravno letos, ko CEEMAN praznuje 20. rojstni dan, pa je bila dr. Danici Purg, javnosti bolj znani kot dolgoletni direktorici in dekanji IEDC-Poslovne šole Bled, kjer ima CEEMAN tudi svoj sedež, zaupana še ena pomembna mednarodna funkcija. Člani upravnega odbora gibanja Načela odgovornega poslovnega izobraževanja (PRME - Principles for Responsible Management Education) so jo izvolili za predsedujočo.

Gibanje PRME deluje peto leto in šteje že skoraj 500 poslovnih šol in univerz iz 80 držav (med njimi: London Business School; Peter F. Drucker and Masatoshi Ito Graduate School of Management, ZDA; INSEAD, Fontainebleau; IMD, Lausanne idr.). Nastala je na pobudo največje globalne mreže za družbeno odgovornost in trajnostni razvoj gospodarskih subjektov - United Nations Global Compact, s sedežem v New Yorku. Gibanje PRME temelji na 6 načelih, katerih skupni cilj je spodbuditi poslovne šole k vključevanju konceptov trajnostnega razvoja in družbene odgovornosti v svoje izobraževalne in raziskovalne dejavnosti.

»V času gospodarske krize, ki jo spremlja tudi kriza vrednot, so etika, morala in odgovorno voditeljstvo še posebej pomembni,« meni dr. Purgova, ki prizadevanja na globalni ravni dosledno upošteva tudi na IEDC-Poslovni šoli Bled. Tako imajo etiko že 22 let vključeno v redni del študijskega programa, od leta 2008 pa je na IEDC aktivna tudi Coca-Colina katedra za trajnostni razvoj. Prav tako bosta IEDC in CEEMAN 25. in 26. septembra soorganizirala globalni dogodek PRME Summit, sledila pa mu bo letna konferenca združenja CEEMAN in proslava njegove dvajsete obletnice, so sporočili iz IEDC - Poslovne šole Bled.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo