Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 18.02.2018

oblačno
Ponoči se bodo začele pojavljati rahle padavine, ki se bodo proti jutru nekoliko okrepile. Meja sneženja bo sprva na okoli 500 m nad morjem, proti jutru pa se bo spuščala. Tu in tam v notranjosti prehodno ni izključen pojav poledice.
1°C | 5°C
ponedeljek, 19.02.2018
-3°C | 4°C
torek, 20.02.2018
-2°C | 4°C
sreda, 21.02.2018
0°C | 4°C
četrtek, 22.02.2018
-1°C | 3°C
Opozorila
Sobota, 17.2.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
5°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Danes se začenja festival AS!


UMETNOST

| |
02.02.2018      1:20
A A

Danes se začenja festival AS!Deli:
Bled - Med 2. in 4. februarjem  bo ponovno zaživel mednarodni glasbeni Festival AS Bled.

Festival AS, ki je dobil ime po Adolphu Saxu - izumitelju saksofona, bo tokrat krepko presegel domače okvirje - na odru festivalne dvorane na Bledu bodo poleg odličnih slovenskih glasbenikov nastopili tudi svetovno priznani saksofonisti iz kar štirih kontinentov. Med njimi bodo: Claude Delangle (Francija), Kenneth Tse (Kitajska / ZDA), Barry Cockroft (Avstralija), Philippe Geiss (Francija), Javier Valerio (Kostarika), Daniel Duran (Španija), Gerald Preinfalk  (Avstrija), itd.

 

Na otvoritvenem koncertu, ki bo v petek, 2. 2., ob 20. uri v festivalni dvorani na Bledu, se bodo predstavili organizatorji festivala, Slovenski orkester saksofonov SOS, kot solista bosta z orkestrom nastopila Claude Delangle - profesor saksofona na pariškem glasbenem konservatoriju in Kenneth Tse - profesor saksofona na Univerzi v Iowi. Sledil bo večerni koncert ob 22.uri v restavraciji Panorama Bled, kjer nas bodo člani kvarteta saksofonov Saxophone Syncopators popeljali v prvo polovico 20. stoletja. Kvartet bo igral lastne priredbe starih ragtimov, v ozadju pa se bo vrtel nemi film Charlija Chaplina “The Fireman”. Ker si kvartet želi doseči kar se da avtentičen zvok saksofonov - podoben tistim, ki so jih tedaj igrali, glasbniki uporabljajo historične instrumente, ki so  rekonstrukcija »vintage Buescher« saksofonov in ustnike iz začetka tridesetih let preteklega stoletja, ki so bili zasnovani v skladu s prvotnim patentom izumitelja saksofona Adolpha Saxa.

 

V soboto, 3. 2., bodo na sporedu kar trije koncerti. Ob 12. uri bo nastopil Orkester saksofonov glasbene šole Wagram (Avstrija), pod vodstvom Markusa Holzerja ter duo Claude Delangle, saksofon in Odile Delangle, klavir. Ob 20. uri se bodo predstavili promotorji znamke D’addario, zato je koncert poimenovan “D’addario Stars Gala” – kvartet saksofonov 4Saxess iz Slovenije in Budapest Saxophone Quartet iz Madžarske. Kot solisti se jim bodo na odru pridružili še Barry Cockroft, Philippe Geiss in Javier Valerio. Oba koncerta bosta v Festivalni dvorani. Sledil bo “Tango & jazz” koncert s Geraldom Preinfalkom na saksofonu in Klausom Peierjem na harmoniki. Koncert bo ob 22. uri v restavraciji Panorama Bled.

 

Na zadnjem festivalskem dnevu – v nedeljo, 4. 2., bomo v festivalni dvorani ob 12. uri lahko prisluhnili  Orkestru saksofonov Saxofiori (iz Avstrije), dirigiral jim bo Harald Müller ter duu Gerald Preinfalk, saksofon in Iren Seleljo, klavir. Ob 18. uri bo zaključni koncert festivala poimenovan »Saxplosion time«, na katerem bo nastopil Slovenski saksofonski orkester mladih SOS Junior, pod vodstvom belgijskega saksofonista in dirigenta Alaina Crepina.

Več informacij o Festivalu AS lahko najdete na spletni strani: http://www.vincero.si/as_bled.php

 

 Program:

Petek, 2. februar

13.00 – 18.30, Festivalna dvorana, Hotel Park: Mojstrski tečaji

20.00, Festivalna dvorana: Otvoritveni koncert: Slovenski orkester saksofonov SOS (SI), Solista: Claude Delangle (FR) in Kenneth Tse (US)

22.00, Restavracija Panorama: Chaplin Sax (koncert, ki popelje v čas nemega filma) – Saxophone Syncopators (SVK) 

 

Sobota, 3. februar

9.00 – 19.00, Festivalna dvorana, Hotel Park: Delavnice in mojstrski tečaji, Jazz ustvarjalnica in Jazz workshop

11.00 – 19.00, Festivalna dvorana, Hotel Park: Seminar za učitelje

12.00, Festivalna dvorana: Preludij v sobotno glasbeno popoldne – Orkester saksofonov Tulln-Wagram (AT), dirigent: Markus Holzer; Claude in Odile Delangle (FR)

20.00, Festivalna dvorana: Gala koncert – Budapest saxophone quartet (HU) in Ensemble 4saxess (SI); solisti: Barry Cockroft (AU), Philippe Geiss (FR) in Javier Valerio (CR)

22.00, Restavracija Panorama: Tango & Jazz koncert – Gerald Preinfalk, saksofon in Klaus Paier, harmonika (AT)

 

Nedelja, 4. februar

9.00 – 17.30, Festivalna dvorana, Hotel Park: Delavnice in mojstrski tečaji, Jazz ustvarjalnica in Jazz workshop

9.00 – 17.00, Festivalna dvorana, Hotel Park: Seminar za učitelje

12.00, Festivalna dvorana: Preludij v nedeljsko glasbeno popoldne – Orkester saksofonov Saxofiori, dirigent: Harald Müller (AT); Gerald Preinfalk (AT) in Iren Seleljo (HU)

18.00, Festivalna dvorana: Saxplosion time – Saxplode, Orkester saksofonov SOS Junior, dirigent: Alain Crepin (BE); solisti: Dragan Sremec (HR), Kenneth Tse (US), Javier Valerio (CR) in Barry Cockroft (AU)

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Blejske novice? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Blejske novice
Blejske novice
CESTA SVOBODE 13
Tel:(04) 575 01 00
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.02.2018 | Ostalo
Posebna družinska nedelja
21.02.2018 | Tečaji in delavnice
Zimska mozaična delavnica za otroke na Bledu
21.02.2018 | Kultura
Ogled Plemljeve spominske sobe
23.02.2018 | Ostalo
Sredin večer: 240-letnica prvega pristopa na Triglav
23.02.2018 | Ostalo
Razstava Salvadorja Dalija
23.02.2018 | Šole in vrtci
Hvaležni medved
23.02.2018 | Ostalo
6. Ruth-in tek v spomin na Ruth Podgornik Reš
23.02.2018 | Ostalo
Disco na ledu
26.02.2018 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA PAMETNI TELEFONI
Radio v živo