Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
3°C
-5°C
JUTRI
8°C
1°C
3734

Blejski grad s komaj 16 odstotnim obiskom glede na lansko leto

Občinski svet Občine Bled bo v torek, 8. decembra, na svoji redni seji obravnaval tudi spremenjen poslovni načrt Zavoda za kulturo za prihodnje leto. Iz spremljajočega poročila je razvidno, da je Blejski grad od 1.1.2020 do 25.10. 2020 ( ko so grad ponovno morali zapreti), obiskalo le 16,3 odstotka obiskovalcev glede na enako lansko obdobje. Računajo, da bodo ob koncu leta realizirali okoli 15% lanskoletnega obiska, seveda je to odvisno od gibanja epidemije in spremljajočih ukrepov. Še slabša je situacija v Festivalni dvorani Bled. 

 

V prihodnjem letu bodo tako na Zavodu za kulturo skrajno varčevali in omejevali vse stroške, izjema bodo le nujni tehnični pregledi in servisi, urejenost objektov v upravljanju ter vložki v programe in promocijo, ki bodo posledično prinašali prihodke. 

 

Večino investicij bodo preložili v prihodnost.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi