Logo MojaObčina.si

Bled

JUTRI
24°C
10°C
TOR.
22°C
13°C
4687

Blejski grad ponovno med 24 najlepšimi v Evropi

Ugledna ameriška popotniška revija Condé Nast Traveller je Blejski grad uvrstila na seznam 24 najlepših gradov v Evropi, predvsem zaradi slikovite umeščenosti v naravo. 

"Kaj je na gradovih, da privabljajo popotnike?" se sprašuje avtorica članka Caitlin Morton in odgovarja, da nam približajo življenje iz pravljic in prikazujejo najboljšo svetovno arhitekturo in osupljivo pokrajino. 

Na seznam 24 najlepših gradov umesti tudi Blejski grad, saj je eden najbolj priljubljenih krajev v Sloveniji zaradi smaragdne vode, otočka z cerkvico in razgledom na Julijske Alpe. "Oglejte si oranžne strehe Blejskega gradu in obzidje iz 11. stoletja, nato pa se obrnite in si privoščite nekaj najbolj slikovitih pogledov na jezero, kar jih boste kdaj našli," še zapiše Mortonova. 

 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi