Od 9. do 11. oktobra je v Riminiju potekala največja turistična borza v Italiji, TTG Travel Experience. Slovenija je kot vsako leto dobro zastopana, na 160 m2 velikem razstavnem prostoru se predstavlja 29 ponudnikov slovenskega turizma, med njimi tudi Turizem Bled.
Poleg živahnega dogajanja na slovenskem razstavnem prostoru, ki so ga popestrili animatorji Slovenske Istre, je predstavništvo Slovenske turistične organozacije (STO) v Italiji v četrtek, 10. oktobra, pripravilo predstavitev izbranim novinarjem. Vodja predstavništva STO za Italijanski trg Aljoša Ota je povabljenim novinarjem in organizatorjem potovanj predstavil letošnje rezultate o prihodih in prenočitvah v slovenskem turizmu ter smernice o nadaljnjem, trajnostnem razvoju slovenskega turizma s poudarkom na gastronomiji.
Z Bleda so se predstavili Sava Turizem in Turizem Bled. Lani je Bled obiskalo skoraj 40.000 Italijanov, ki so na Bledu naredili nekaj manj kot 83.000 nočitev, kar jih uvršča na tretje mesto, takoj za Veliko Britanijo in Nemčijo.





