Logo MojaObčina.si

Bled

JUTRI
19°C
-5°C
ČE.
16°C
-3°C
4687

Alkohol, droge in vožnja

Gorenjski policisti so v prvih treh tednih letos v prometu obravnavali 31 udeležencev zaradi vpliva alkohola in še 7 zaradi  drog.  Med njimi so prejšnji teden obravnavali voznika z 1,11 mg/l alkohola, ki je na rdeči luči na semaforju trčil v voznika pred seboj in ga poškodoval. Dejanje policisti obravnavajo kot kaznivo  dejanje.


V dveh primerih so prejšnji teden obravnavali tudi voznika, ki nista ustavila. Enega od  njiju so pridržali zaradi odklonitve strokovnega pregleda, drugi pa je bil šele voznik začetnik (0,16 mg/l – imeti mora 0,00 mg/l). Včeraj pa so prometni policisti obravnavali voznika tovornega vozila, ki je bil pozitiven na hitri test za prepovedane droge (kokain in konoplja). Gorenjski policisti pozivajo  k odgovorni udeležbi v prometu in vožnji z ničelno stopnjo alkohola. Prepovedana je tudi vožnja pod vplivom drog. Obe substanci močno zmanjšujeta sposobnosti udeleženca za vožnjo in ogrožata varnost prometa ter udeležence.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi