Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
24°C
11°C
JUTRI
24°C
10°C
Deli
8141

AED TUDI OB JEZERU NA MLINEM

Na obali Blejskega jezera na Mlinem še ni znakov, da se turistična sezona zaključuje.  Ob tragičnem poletnem dogodku na Mlinem, ob udaru strele se je pokazalo, da nujno Mlino nujno potrebuje AED. Zaradi takih in podobnih dogodkov smo se svetniki KS Bled že pred leti odločili, da čim več krajanov poskušamo motivirati za pridobivanje in obnavljanje znanja o temeljnih postopkih oživljanja in uporabe AEDja.  Tečaj smo organizirali tudi za pletnarje, ki so se na našo pobudo zelo pozitivno odzvali in kraju donirali defibrilator. Akciji sta se pridružila tudi lastnik gostišča Mlino g. Galičič in najemnik g. Sebanc, ki sta omogočila montažo in priklop aparata na gostinsko turistični objekt ob jezeru. Zahvaljujemo se Čolnarskemu združenju Pletna za nakup AEDja z željo, da bi ga bilo čim manjkrat potrebno uporabiti. Akcija pa je zgled sodelovanja, ki je vredno posnemanja za dobrobit domačinov in množice obiskovalcev.

Predsednica sveta KS Bled, Meta Pazlar

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi