Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

DANES
27°C
4°C
JUTRI
25°C
6°C
Deli
8539

Zaključili tretjo sezono Knjigožura

V Lavričevi knjižnici smo konec maja zaključili že tretjo sezono Knjigožura. Knjigožur je bralni projekt, ki ga Lavričeva knjižnica pripravlja skupaj z Varstveno delovnim centrom Ajdovščina – Vipava in je namenjen spodbujanju branja in poslušanja pri njihovih varovancih. Jeseni smo pripravili bralna zabojčka s po 22 knjigami (nekaj leposlovnih, nekaj poljudno strokovnih in nekaj poezije) in jih razdelili v obe enoti VDCja. Čez leto so varovanci te knjige prebirali, o njih tudi kaj zapisali ali narisali v posebno zgibanko, knjige smo prebirali tudi na rednih mesečnih bralnih srečanjih. Kot se za svečan zaključek spodobi, smo povabili tudi gosta. Letos je z njimi pripovedke, pravljice, pesmice in prstne igrice iz ljudskega izročila delil Franc Černigoj, ki je prisotne navdušil v imenitni lovski opravi v stilu nadučitelja Edmunda Čibeja in z maskoto Hudičkom, ki pogosto nastopa v ljudskem pripovedovanju. Za zaključek pa je še podelil priznanja vsem, ki so čez leto marljivo sodelovali v tem bralnem projektu.

 

Zdenka Žigon

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi