Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
18°C | 27°C
petek, 30.06.2017
16°C | 25°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
16°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
18°C
27°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Okrogla miza - 'Čez prag iz otroške v odraslo ......


VERSKE

| |
01.03.2013      14:39
A A

Okrogla miza - 'Čez prag iz otroške v odraslo vero'


V organizaciji Društva skupnosti katoliške mladine in Radia Ognjišče je v četrtek zvečer v dvorani Srednje šole Vena Pilona v Ajdovščini potekala okrogla miza z naslovom 'Čez prag iz otroške v odraslo vero'.


Udeleženci okrogle mize - foto Izidor Šček
Udeleženci okrogle mize - foto Izidor Šček
Deli:

To je bila druga v nizu okroglih miz, ki pod geslom 'Skupnosti dajemo nasmeh', potekajo v vseh šestih škofijah, z namenom spregovoriti o skupni odgovornosti za vero mladih. O pragu iz otroške v odraslo vero so sinoči razmišljali: teologinja Polona Vesel Mušič, prof. Romana Pravne, biolog Peter Skoberne in katehist Tomaž Mivšek. Kako različna so pota do osebne vere, smo lahko prepoznali iz osebnih pričevanj udeležencev.  Le nekaj utrinkov iz njihovih pričevanj: » ... da vera lahko raste kot ljubezen; da mladi potrebujeo dar Svetega Duha tudi zato, da bodo lahko molili; da je ob iskanju Boga pomemben stik z naravo; da je vera odnos veselja, zaupanja, trmoglavljenja pa tudi dvomov in ne nazadnje kot žuboreč izvir žive vode ...«  Ob pričevanju udeležencev okrogle mize smo poslušalci lahko začutili, da Bog vedno znova posega v naše življenje, predvsem pa želi vstopati v naše odnose. 

Klub krščanskih izobražencev je to okroglo mizo vključil v svoje tradicionalne postne večere.

Niko Ličen

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.