Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

jasno
Popoldne bo v zahodni Sloveniji delno jasno. Drugod bo pretežno oblačno, ponekod v severovzhodni Sloveniji bo občasno še rahlo deževalo. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal okrepljen severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
2°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 20°C
četrtek, 26.10.2017
5°C | 20°C
petek, 27.10.2017
7°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Vipavska dolina kot enotna blagovna znamka


TURIZEM

| |
26.11.2014      11:46
A A

Vipavska dolina kot enotna blagovna znamka


V Vipavski dolini je veliko možnosti in neizkoriščenih potencialov za razvoj turizma. Opažamo tudi, da je med mladimi precej zanimanja in povpraševanja za zaposlitev v turizmu. Zato smo se v Mladinskem svetu Ajdovščina odločili, da organiziramo okroglo mizo z naslovom 'Vipavska dolina – enotna turistična destinacija'. Potekala je v okviru Festivala Hiše mladih, 18. novembra, v Palah.


Deli:
Tema pogovora je bil turizem s poudarkom na razvoju Vipavske doline kot enotne turistične destinacije in sodelovanju glavnih akterjev v tem procesu. Kot govorci so na okrogli mizi sodelovali: župan občine Ajdovščina Tadej Beočanin, predstavnica Občine Vipava Vida Babič, predstavnica Zavoda za turizem TRG Vipava Urška Grmek, predstavnica Turistično informativnega centra Ajdovščina Kristina Pelicon ter direktor Razvojne agencije ROD Ajdovščina David Bratož. Primer dobre prakse pa je predstavila Erika Kovačič Marinič,vodja TIC-a iz Brd, ki so se v zadnjem obdobju turistično zelo razvile. Prijetno je presenetil velik obisk dogodka, kar kaže, da je razvoj turizma zelo zanimiva tema na Vipavskem.

Govorniki so se strinjali, da je turizem pomembna gospodarska panoga, ki je bila v dolini v preteklosti neizkoriščena, in da je ključ do uspeha sodelovanje. Čeprav je bilo na tem področju že kar nekaj narejenega, oblikovanih je bilo tudi že več turističnih blagovnih znamk, tako enotnih, kot posameznih, sta zelo pomembna skupna promocija in skupno trženje.

Že pred desetletjem so turistične organizacije iz zgornjega dela doline zasnovale enotno blagovno znamko, vendar ta nikoli ni v polnosti zaživela. Po mnenju govornikov je za to kriva nezainteresiranost politike, da bi se tako ponudniki kot politiki med občinami povezovali. Novoizvoljeni župan občine Ajdovščina pa pravi, da v prihodnje ne bo več tako - Tadej Beočanin namreč turizem postavlja med prioritete, čeprav hkrati poudarja, da je bistvenega pomena tudi zasebna pobuda. Glede na danosti pa verjame v uspeh. Razvoj turizma vidi predvsem v treh produktnih področjih – dediščinski turizem, podeželski turizem ter športni in adrenalinski turizem. Sam pričakuje, da se bo v naslednjih štirih letih na območju občine, tudi na račun združevanj in skupne promocije, bistveno povečalo število nočitev. Bodo pa potrebna vlaganja, predvsem v turistično infrastrukturo, kjer na prvem mestu izpostavlja pomanjkanje nočitvenih kapacitet za različne ciljne skupine gostov. Na področju razvoja kolesarskih in pohodnih poti vidi velike možnosti za povezovanje s sosednimi občinami. Pomembna točka v njegovem razmišljanju pa je Trg Vipavske doline, pokrita tržnica v obliki avtocestnega počivališča, ki bo ponujala pridelke in izdelke iz doline ter v nadaljevanju vabila tudi na doživetja. Cilj tega projekta je »zaustaviti vso to pločevino, ki se vali skozi dolino, in jo navdušiti nad našimi produkti«.

Občini Ajdovščina in Vipava sta se letos povezali v skupnem projektu za razvoj turističnega območja Vipavska dolina. Kot je povedal direktor Razvojne agencije Rod David Bratož, želijo pripraviti strategijo razvoja turizma za celotno območje doline, ne zgolj zgornjega dela. Občine same pa se bodo opredelile, če se sploh vidijo v Vipavski dolini ali se vidijo v Goriški.

V razvojni agenciji na pobudo ajdovske občine že pripravljajo enotno blagovno znamko za turistično ponudbo in proizvode iz doline. Z določenimi spremembami in dodatnimi finančnimi sredstvi ter idejami in sodelovanjem zasebnikov ima Vipavska dolina realne možnosti, da v letu 2015 začne promovirati in prodajati svoje izdelke pod enotno turistično blagovno znamko Vipavska dolina.

Mladinski svet Ajdovščina
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2017
Danes ni dogodkov.
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
NE POSTANI SUŽENJ SVOJE MOBILNE NAPRAVE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
KLUB ZA STARŠE OTROK PRVE TRIADE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
NE POSTANI SUŽENJ SVOJE MOBILNE NAPRAVE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
KLUB ZA STARŠE OTROK PRVE TRIADE
25.10.2017 | Ostalo
PREDAVANJE: Zdravje skozi življenjska obdobja
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Predavanje: Demenca, kako jo prepoznati in kje poiskati pomoč?«
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
Predavanje: Ženske za znanost

Bodite prvi pri oddaji mnenja.