Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

oblačno
Ponoči bo jasno, po nižinah in ob morju bo ponovno nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju do 12 stopinj C.
7°C | 23°C
sreda, 18.10.2017
9°C | 21°C
četrtek, 19.10.2017
10°C | 22°C
petek, 20.10.2017
9°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
12°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
23°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Zelenčki pod Čavnom zlahka z azzurrini


ŠPORT

| |
26.03.2013      15:38
A A

Zelenčki pod Čavnom zlahka z azzurrini


Ajdovščina, 20. marca - Pričakovati je bilo, da si bo ajdovsko nogometno občestvo želelo vsaj delno potešiti žejo po kakovostnem nogometu, ki se je včasih v Ajdovščini že igral. Na mestnem stadionu se je namreč igrala zanimiva tekma reprezentanc Slovenije in Italije do 20 let.


Reprezentanci ob Zdravljici Zdravka Pergerja
Reprezentanci ob Zdravljici Zdravka Pergerja
Deli:

Po propadu Primorja in posledično tudi nogometnega kluba Primorje obnovljeni stadion v Ajdovščini v glavnem sameva. Zavod za šport kot upravljalec ga želi tudi tržiti in tako je pridobil meddržavno tekmo za regionalni pokal selekcij do 20 let.

Reprezentanca do 20 let je sicer vmesna reprezentanca, ki je organizirana predvsem z namenom, da reprezentanti med selekcijama U - 19 in U - 21 igrajo reprezentančne tekme in tako čim bolj pripravljeni vstopijo v reprezentanco do 21. let, ki v okviru UEFA igra kvalifikacije za evropsko prvenstvo. Nasprotnik ni bil nihče drug kot nogometna velesila Italija, mlado selekcijo pa tamkajšnji novinarji ljubkovalno kličejo kar azzurrini.  

In res so bili 'majčkeni modri' na ajdovski zelenici proti 'zelenčkom' izpod Alp prav nebogljeni. Čeprav so bili sosedje na prvi tekmi v Trstu dominantni (4 :1), pa se je pod Čavnom zadeva povsem obrnila, saj je bila slovenska izbrana vrsta tokrat precej okrepljena in je že od začetka prevzela vajeti igre v svoje noge. Premoč je že v 29. minuti po lepem protinapadu kronala z zadetkom Kranjčana Žana Benedičiča, ki si kariero gradi prav v Italiji, pri mladincih Milana. Drugi zadetek je kmalu po začetku drugega polčasa zabil igralec Kopra Matej Pučko. In čeprav je kmalu zatem Slovenija ostala z desetimi igralci, se rezultat ni spremenil. Pod drobnogledom je bil predvsem levonogi, tehnično izjemen Luka Kranjc, nekdanji igralec Maribora, ki je menda za 700.000 evrov pri rosnih 16. letih prestopil v Genovo, kjer igra za mladinsko ekipo.

»Fantom čestitam za dobro tekmo. Nadzorovali smo potek obračuna in zasluženo zmagali. To nam je po porazu v Trstu prišlo še kako prav. Igrali smo bolj čvrsto, manj je bilo napak posameznikov in to je dobrodošla zmaga za samozavest pred pomembnejšimi tekmami te generacije,« je bil zadovoljen selektor Tomaž Kavčič.  

Postava Slovenije: Jug, Trajkovski, Kous, Mitrovič, Krajnc, Pučko (69. Vrhovec), Benedičič, Bratanovič (69. Požeg Vancaš), Palčič (75. Baskera), Črnic (46. Janža), Ploj.

Brezplačnemu vstopu in lepemu vremenu navkljub pa prav veliko gledalcev na tribunah mestnega stadiona le ni bilo. Kot zanimivost – slovensko himno je pred začetkom v živo (in na suho) odpel sveže upokojeni lokavški 'stric z opere' - Zdravko Perger.

rl
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.