Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
9°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
12°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
14°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 18°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

MPZ Vinograd iz Vrtovina ima za sabo pestro ......


KULTURA, DRUŠTVA

| |
26.06.2013      11:15
A A

MPZ Vinograd iz Vrtovina ima za sabo pestro sezono


Tudi letos je moški pevski zbor Vinograd, po končani uspešni sezoni 2012/2013, priredil v začetku junija svoj tradicionalni zaključni koncert.


Vstala Primorska si ...
Vstala Primorska si ...
Deli:

V letošnji pevski sezoni je zbor nastopil na prireditvi pod 'Vedrim nebom' v Batujah, na pevski reviji Primorska poje 2013 v Svetem Petru nad Dragonjo, na reviji Naši zbori pojo v Ajdovščini, na 'Kresovanju v Ajdovščini', na že tradicionalnem Martinovem in božičnem koncertu v Vrtovinu ter na vseh ostalih prireditvah in proslavah v domači vasi. Pevci so posebej ponosni, da so pod vodstvom prizadevnega zborovodje Stojana Korena, v letošnji pevski sezoni uspeli dvigniti kakovostno raven petja, kar tudi dokazuje višja kategorizacija zbora na letošnji medobčinski reviji.

Zboru je tudi končno uspelo, z veliko pomočjo zunanjih donatorjev, nabaviti  obleke, s katerimi se lahko na vseh nastopih dostojno predstavi. Ob tej priložnosti bi se člani zbora še enkrat iskreno zahvalil vsem, ki so prispevali kakršnakoli sredstva.

Na zaključnem koncertu smo najprej poslušali nastop domačega pevskega zbora Vinograd, sledil je nastop priznane vokalne skupine Chorus 97 iz Mirna, ki se je  vabilu z veseljem odzval.

Mirenska zgodovina zborovskega petja ima bogato tradicijo, ki jo uspešno nadaljuje Vokalna skupina Chorus '97. Z delovanjem so pričeli novembra 1997 pod vodstvom domačega zborovodja in skladatelja Antona Klančiča.

Vokalno skupino Chorus '97 iz Mirna ves čas sestavljajo pevci iz krajev z obeh strani državne meje. V svoj repertoar uvrščajo ljudske in umetne pesmi domačih in tujih skladateljev, ne izognejo pa se niti polifoniji, črnski duhovni in seveda sakralni pesmi.

Skupina je prepevala že v številnih krajih in državah, v Italiji, Avstriji in Češkem, pa leta 2004 v Kanadi in ZDA. Seveda so prekrižarili tudi Slovenijo do Dolenjske, Štajerske in Prekmurja. Posneli so tudi zgoščenko z naslovom Pomlad pod Krasom. Na zadnjih dveh tekmovanjih primorskih pevskih zborov in malih skupin v Postojni je Vokalna skupina Chorus '97 obakrat prejela srebrno priznanje, na letošnji Reviji pevskih zborov Goriške pa je bila skupina po oceni strokovne spremljevalke uvrščena v prvo državno raven. Skupino od jeseni 2006 vodi Laura Winkler.

Večer je na koncu popestril narodno zabavni ansambel Gregorja Kobala iz Višenj s pevko Ajdo Podgornik, ki prihaja iz Vrtovina.

Za konec letošnje pevske sezone pa se je zbor sredi meseca podal na dvodnevno gostovanje na Koroško, kjer je nastopil v okviru prireditev Koroškega kulturnega poletja na Ravnah. Nastop je sledil še v železarskem muzeju v železarni Ravne in v starem Polhovem mlinu v Šentanelski reki.

Mesec junij pa je zbor zaključil z nastopom na osrednji občinski proslavi ob Dnevu državnosti na Predmeji, ob spremljavi orkestra Slovenske vojske s pesmijo Vstajenje Primorske, že dolgo ukoreninjeno himno Primorcev.

Tekst in foto Nevenka G.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.