Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

jasno
Danes bo pretežno jasno, v vzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
3°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 19°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 20°C
petek, 27.10.2017
7°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 16°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 6h
Severni veter bo zjutraj in deloma dopoldne ponekod pod Karavankami in Kamniškimi Alpami ter v višjih legah v sunkih presegal hitrost 70 km/h.
3°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Lična hiša praznovala 10. rojstni dan


KULTURA

| |
23.09.2013      17:03
A A

Lična hiša praznovala 10. rojstni dan


V soboto 21. septembra je Lična hiša z odprtjem razstave dvanajstih članov društva Lična hiša obeležila deseto obletnico njenega delovanja


Rezanje jubilejne torte
Rezanje jubilejne torte
Deli:

Vrata je prvič odprla 19. septembra 2003, ko sta njena ustanovitelja, umetnika Polona Kunaver Ličen in David Ličen naznanila, da bo nova galerija  ponujala različne umetniške in kulturne dogodke. Lična hiša, ki je danes galerija, atelje in umetniško društvo, je v desetih letih delovanja dokazala, da so se napovedi njenih ustanoviteljev uresničile. Likovne delavnice za otroke in za odrasle, so bile vsa leta lepo obiskane, več kot šestdeset razstav različnih umetnikov se je zvrstilo v teh desetih letih, tudi številna potopisna predavanja, kulturni večeri, glasbene delavnice in festivali so bili del programa z namenom približati umetnost čim širšemu krogu ljudi in dokazati, da je umetnost del nas in ne kakšen oddaljen težko dosegljiv predmet.

Svoje občutke sta v nagovoru ob sobotnem praznovanju osvetlila Polona in David: »Težko je verjeti, da je minilo desetletje, odkar sva  najela to lepo staro hišo. Nostalgični občutki naju obdajajo ob spominih na prvi obisk te hiše in vzhičenje nad mislijo, da jo bova opremila po svoje in jo preuredila v galerijski prostor in prostor za ustvarjanje. Ideje so kar vrele na dan in z velikim intuziazmom sva uresničevala svoje sanje. Ustvarjanje za naju ne pomeni več samo zaslužek, užitek, napredek, ampak tudi vzgojo, podporo, zgled ... Najina sinova Oskar in Jon sta del našega današnjega ustvarjalnega procesa, soustvarjata dneve, jutra, večere. Skupaj z njima preživeti trenutki nam dajejo vedno znova novo energijo in veselje do ustvarjanja s tem, ko se čudita vsemu lepemu v naravi, ko opazita male stvari in naju ponovno učita biti otrok.

Navkljub kriznim časom, lahko rečeva, da še vedno obstajajo ljudje z optimizmom v očeh in z vero v boljšo prihodnost na ustih. Tja spadava tudi midva, saj sva skupaj z Lično hišo uspela preživeti teh deset let.«

Skozi večer praznovanja nas je z izbrano besedo vodil prof. Peter Avbar. Ob jubileju je društvo Lična hiša izdalo katalog v katerem so predstavljeni sodelujoči razstavljalci: Irena Furlan, Alina Asberga Nabergoj, Ana Maraž, Primož Fučka, Jon Hatfull, Tamara Srebot, Tadeja Ličen, Marta Jakopič Kunaver, Matej Kunaver, Katja Sarkič ter Polona in David Ličen.

Z glasbo sta večer obogatila dva mlada glasbenika: violistka Barbara Grahor ter kitarist in vokalist Samo Vovk. Pogostili smo se z Mlinotestovo  praznično torto, nazdravili s sladkim vipavskim moštom in z vini vinarja Borisa s Planine ter z dobrotami, ki so jih pripravile domače gospodinje.

Zahvala gre tudi Občini Ajdovščina, ki dejavnost društva Lična hiša vsa ta leta finančno podpira in tako omogoča bogato dejavnost, ki jo je možno  s skromnimi sredstvi in z veliko prostovoljnega z zadovoljstvom izvajati.

Razstavo si je možno ogledati do 20. oktobra - člani Društva Lična hiša vas z veseljem pričakujemo.

Niko Ličen

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
NE POSTANI SUŽENJ SVOJE MOBILNE NAPRAVE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
KLUB ZA STARŠE OTROK PRVE TRIADE

Bodite prvi pri oddaji mnenja.