Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

DANES
10°C
3°C
JUTRI
8°C
6°C
Deli
7727

Tekmovanje v polnem teku

Zaradi že znanih zapletov med sodniki, krovno organizacijo in klubi se je prvenstvo začelo z zamudo, zato pa so zdaj vse ekipe (razen najmlajših) v polnem pogonu. S svojimi vrstniki se merijo fantje selekcij U-13A, U-13B, U-15A, U-15B, U-17 in U-19. Tudi člani so že v polnem tekmovalnem ritmu.
V letošnji sezoni je mesto glavnega trenerja članske in mladinske ekipe prevzel Tone Krump, strokovnjak z bogatimi košarkarskimi izkušnjami. Ob uvrstitvi mladincev v 1.A ligo je povedal:
»Zagotovo je to velik uspeh ajdovske košarke, tekmovanje v najvišjem rangu slovenske košarke pa največ pomeni fantom, ki so si to priložnost priborili na parketu. So v situaciji, ko se bodo vse tja do aprila merili in primerjali s košarkarsko najbolj nadarjenimi ter najkakovostnejšimi vrstniki iz najboljših slovenskih klubov. Dosedanje zelo dobro delo z mladimi igralci so vodstvo in strokovni štab KK Ajdovščina v letošnji sezoni nadgradili s formiranjem enotne mladinsko članske vadbene skupine. Praktično to pomeni, da fantje, ki so sicer še mladinci, trenirajo in igrajo tudi v okviru članske ekipe. Na ta način hitreje napredujejo, hkrati pa upamo, da bodo znali in zmogli pridobivanje članskih izkušenj prenesti tudi v mladinsko tekmovanje, saj je to kakovostno in za naše mladince zelo zahtevno. Fantje delajo ter trenirajo prizadevno in postopoma prihajajo do spoznanja, kakšna je košarka na najvišji slovenski mladinski ravni ter koliko še morajo narediti oziroma napredovati in kaj
vse se na področju košarkarske igre še morajo naučiti, da bodo konkurenčni. Za takšno učenje, treniranje in napredek imajo zelo dobre pogoje - klub jim omogoča, da ob vsakodnevnem kolektivnem košarkarskem treningu tehnike in taktike delajo dodatno tudi individualno. Še zlasti je to individualno delo pomembno na področju njihovega telesnega razvoja in kondicijske priprave, kjer imajo zagotovo največ rezerve. Pri tem bi želel posebej poudariti, da sem zelo zadovoljen, ker se je k strokovnemu delu priključil Mitja Marc, ki kot kondicijski trener skrbi prav za to področje.
Pa še nekaj. Kljub temu, da se vsi zavedamo zahtevnosti prve mladinske lige in kakovosti tekmecev, si seveda želimo dobro igrati in zmagovati. Toda pri tem moramo biti realni in se zavedati, da so zmage na eni strani slej kot prej nagrada za ves dosedanji preliti znoj ter na drugi strani predvsem motivacija za vnaprejšnje dobro delo in nadaljnji napredek. Naš skupni cilj pa ne sme biti vezan izključno na tekmovalne dosežke, temveč mora biti ob tem usmerjen predvsem k napredku vseh in vsakega posameznika. Pri tem je naša želja, da kakšen posameznik napreduje na vrhunsko raven in se vendarle uveljavi v krutem svetu profesionalne članske košarke. Tega so posamezniki gotovo sposobni, vprašanje pa je, ali si to dovolj močno želijo oziroma ali so pripravljeni za to garati in narediti vse, kar je v njihovi moči.
Nekaj besed o uspehu pa so povedali tudi sami akterji na parketu.
Aleksander Gruborovič, kapetan mladinske ekipe: »S fanti smo si na začetku sezone zadali cilj, da se uvrstimo v 1. slovensko ligo in to nam je tudi uspelo. Trudimo se, da bi iz tega kaj odnesli in napredovali tako posamezniki kot celotna ekipa. Odnosi ter vzdušje v ekipi so v redu in vse to se prenaša tudi na naše delo na treningih. Fantje delamo vsak dan resno in se skupaj s trenerjem tudi zavedamo, da bomo le tako lahko dosegli želene cilje. Na vse skupaj gledam kot uspeh ter priložnost, ki nam daje dodatno motivacijo in samozavest.«
Gregor Brecelj, najboljši strelec kvalifikacijskih tekem mladinske ekipe: »V zadnje pol leta sem zelo napredoval kot igralec ter kot osebnost in mislim, da se je skozi kvalifikacije to tudi pokazalo. Bilo mi je užitek igrati kvalifikacije s tako skupino fantov, prijateljev in soigralcev. Veselim pa se tudi sezone, saj sem visoko motiviran, da pokažem svojo kakovost v 1. ligi in verjamem, da smo tudi kot ekipa dobro pripravljeni.«
Gašper Bolčina, član začetne peterke mladinske ekipe: »Letošnjo sezono smo začeli zelo ambiciozno in z željo po napredku. Ekipa si je zadala visok cilj, posledično pa v košarko vsi veliko vlagamo ter trdo delamo. Tudi sam ne izpustim nobenega treninga ali tekme in to kljub vsakodnevnim šolskim obveznostim. Upam, da se bosta trud in želja na tekmah obrestovali z dobrimi igrami in rezultati.«
Fantje, srečno!
KK Ajdovščina

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij