Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 20.10.2018

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno. Zjutraj in dopoldne bo po nižinah megla. Šibka burja na Primorskem bo popoldne prehodno ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo od 17 do 21, na Primorskem do 24 °C.
10°C | 24°C
nedelja, 19.10.2018
12°C | 24°C
ponedeljek, 21.10.2018
12°C | 19°C
torek, 22.10.2018
6°C | 20°C
sreda, 23.10.2018
6°C | 19°C
Opozorila
Sobota, 20.10.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
24°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Miha - državni prvak


ŠPORT

| |
16.03.2018      9:04
A A

Miha - državni prvak


V soboto, 10. marca 2018, je v Nordijskem centru Planica potekal že dvaindvajseti šolski planiški maraton. V sklopu te množične prireditve je potekalo tudi osnovnošolsko državno prvenstvo v teku na smučeh. Tekmovanja se je ponovno udeležil Miha Rijavec, učenec 9. razreda OŠ Šturje Ajdovščina, ki veliko prostega časa posveča svoji veliki ljubezni – športu.


Deli:

Tekmovanja v dolini pod Poncami se je udeležilo veliko učencev in konkurenca je bila huda. Tekmovalno vzdušje je bilo izvrstno, smuči so odlično drsele in Miha je suvereno odtekel 2 kilometrsko progo. Na cilj je prišel deset sekund pred ostalimi tekmovalci. Dve leti zapored je Miha osvojil drugo mesto, letos pa mu je uspelo osvojiti najvišjo stopničko. V kategoriji nekategoriziranih učencev je osvojil zlato medaljo. Kljub temu, da Miha ne trenira teka na smučeh in prihaja s Primorske, kjer so pogoji za trening slabi, mu je uspelo zmagati.

Miha dokazuje, da se z veliko volje, disciplino in trdim delom lahko pride do še tako zahtevnih ciljev. Zlata medalja je rezultat tudi večletnega treniranja različnih športnih disciplin, ki jih Miha obožuje: plavanja, akvatlon in veslanja na divjih in tudi mirnih vodah. Miha je nedavno prejel tudi bronasto priznanje za izjemne dosežke na področju športa za minulo leto, ki mu ga je podelila Športna zveza Ajdovščina. Ravno tako ga je za izjemne ekipne športne dosežke nagradila tudi Športna zveza Nova Gorica. Mihu za naslov državnega prvaka in za vse ostale uspehe čestitamo. Želimo mu še veliko dobrih rezultatov, naj se športna pravljica nadaljuje!

Vesna Furlan, učiteljica športa
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!