Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 25 stopinj C.
9°C | 20°C
petek, 20.10.2017
9°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
12°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
14°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 18°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Dihajo za ovratnik Olimpiji in Krki


ŠPORT

| |
15.11.2012      12:21
A A

Dihajo za ovratnik Olimpiji in Krki


V soboto, 27. oktobra, se je v telovadnici OŠ Šturje odvijal polfinalni košarkarski turnir ekip U - 12 skupine Zahod za razvrstitev od 1.- 8. mesta v Sloveniji.


Ekipa U - 12 je dosegla največji dosežek podmladka ajdovske košarke
Ekipa U - 12 je dosegla največji dosežek podmladka ajdovske košarke
Deli:

Sodelovale so ekipe KK Grosuplje A iz Grosuplja, KK Union Olimpija A iz Ljubljane, KK Hidria iz Idrije in gostitelji KK Marc Ajdovščina A iz Ajdovščine. V prvi tekmi je ekipa iz Grosuplja premagala domače moštvo, v drugi tekmi pa so Ljubljančani premagali Idrijce.  V izenačenih in izjemno zanimivih tekmah so igralci pokazali veliko košarkarskega znanja, ekipi KK Grosuplja in KK Union Olimpije pa sta se uvrstili na finalni turnir najboljših štirih ekip v Sloveniji.

Mladi košarkarji iz Ajdovščine Jakob Rupnik, Gašper Bolčina, Aleks Škvarč, Timotej Močnik, Jakob Kočevar, Aleksander Mihelj, Kevin Čučilovič, Gregor Brecelj (na fotografiji z leve v zgornji vrsti s trenerjema Gregorjem Zagorcem in Janom Zavrtanikom desno) ter Izak Črv, Rok Zabukovec, Nino Pahor, Jakob Črv, Samo Fučka in Jan Brecelj (čepijo) so na turnirju, z zmago nad vrstniki iz Idrije, osvojili 3. mesto in končno 5. mesto v državi, med skoraj 100 nastopajočimi v državnem prvenstvu v letošnji sezoni, kar je največji dosežek podmladka ajdovske košarke v zgodovini kluba. Igralcem letnika 2000 in trenerjema Janu Zavrtaniku in Gregorju Zagorcu iskrene čestitke!  

Jan Zavrtanik, trener ekipe: »Z letošnjo sezono smo vsi v klubu več kot zadovoljni. Uvrstitev na 5. mesto v Sloveniji je velika stvar in vsem nam je v ponos, da lahko delimo najvišje pozicije v državnem prvenstvu s klubi, kot sta ljubljanska Union Olimpija in novomeška Krka ter z ostalimi najboljšimi klubi pri delu z mladimi košarkarji v naši državi. Iskrene čestitke vsem igralcem, ki vsakodnevno vlagajo ogromno truda in so ta rezultat zaslužili. Verjamem, da bodo v bodoče delali še bolj trdo in iz sezone v sezono redno dokazovali, da dejansko sodijo v sam vrh v svoji generaciji na slovenskem področju. Zahvala tudi vsem staršem igralcev, ki nam stojijo ob strani in se vedno lahko zanesemo na njihovo pomoč, ko jo potrebujemo.«

Saša Brecelj
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.