Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.09.2018

jasno
Ponoči se bo povsod razjasnilo, ponekod po nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, ob morju okoli 18 °C.
15°C | 30°C
sobota, 20.09.2018
16°C | 31°C
nedelja, 22.09.2018
18°C | 23°C
ponedeljek, 23.09.2018
11°C | 26°C
torek, 24.09.2018
14°C | 28°C
Opozorila
Četrtek, 20.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
30°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Na začetku sezone poraz in zmaga


ŠPORT

| |
24.10.2016      16:55
A A

Na začetku sezone poraz in zmaga


V drugi polovici oktobra je s tekmovanjem v novi sezoni začela tudi članska ekipa Košarkarskega kluba Ajdovščina. Zaradi (še vedno) prenove dvorane v OŠ Šturje je bilo potrebno na obe tekmi v goste.


Foto: Gregor Zagorc
Foto: Gregor Zagorc
Deli:

Uvodno tekmo v novo sezono so fantje odigrali v Medvodah. Nadejali so se dobrega rezultata, čeprav so gostovali pri zelo dobri ekipi, ki se je v lanski sezoni borila za napredovanje v višjo ligo. Začetek tekme je popolnoma pripadel domačim, ki so z dvema trojkama hitro prevzeli kontrolo nad igro. Tudi po minuti odmora našim košarkarjem igra ni stekla, saj so v napadu igrali zelo v krču in nesproščeno, v obrambi pa premehko in brez borbe. Tako je v polčasu razlika znašala visokih 19 točk za domače. V tretji četrtini pa se je tudi naša ekipa zbudila in pokazala, da je sposobna borbene igre. Ko je že kazalo, da bodo naši fantje morda le ujeli priključek, so domači strnili vrste, naši pa naredili nekaj napak, tako da so zadnjo četrtino domači le še kontrolirali in rutinirano prišli do visoke zmage.

V soboto pa je sledilo gostovanje v Pivki. Fantje so se zavedali, da bo tekma težka, saj so Pivčani na domačem igrišču vedno neugoden nasprotnik, hkrati pa odločeni, da popravijo vtis z uvodne tekme v Medvodah. Tekma se je začela zelo živahno, saj stabili obe ekipi na začetku uspešni v napadu, vendar si nobena od ekip ni uspela priigrati vidnejše prednosti. V drugi četrtini so naši levi uspeli nekajkrat uspešno obraniti svoj koš ter zadeti v napadu, tako da so na glavni odmor odšli s prednostjo 7 točk. Tudi drugi polčas se je začel po notah naših fantov, saj so uspeli kontrolirati igro. V zadnji četrtini so domači poskušali s spremenjeno obrambo priti do izenačenja, kar jim je tudi uspelo. Z agresivno obrambo so prisilili naše košarkarje v napake in izgubljene žoge, v napadu pa so zadeli nekaj težkih metov. V končnici smo bili priča pravi drami, saj je bila na igrišču prava bitka za vsak koš, za vsako žogo, za vsak skok. Naši bi lahko tekmo mirno pripeljali do konca, vendar so bili nenatančni pri izvajanju prostih metov, kar so domači znali izkoristiti. Pivčani so 8 sekund pred koncem tekme uspeli s prostim metom rezultat izenačiti. Naši so krenili v zadnji napad in po prekršku domačega igralca sekundo pred koncem so našim 'podarili' dva prosta meta za zmago. Nervoza je bila na vrhuncu, našemu igralcu se je zatresla roka in sledil je podaljšek. Tudi v zadnjih petih minutah nobena od ekip ni popustila, a na koncu je z nekaj obrambami, doseženimi točkami in športno srečo zmaga odšla v Ajdovščino.

»Pohvaliti velja vse naše fante za odigrano, da smo vztrajali do konca, kljub temu, da smo bili v podaljšku v zaostanku, predvsem psihološko, saj smo bili prepričani, da nam zmaga po rednem delu ne more spolzeti iz rok. Ampak to je košarka, to je šport. In še enkrat se je dokazalo, da je konec tekme takrat, ko se oglasi sirena, ko je odpiskan sodnikov zadnji žvižg,« je po tekmi povedal trener ekipe Gregor Zagorc. Kaj pa lahko pričakujemo v tej sezoni? »Ogrodje ekipe ostaja praktično isto kot prejšnjo sezono. Nekih večjih planov sebi oziroma ekipi nisem postavljal, želim pa, da gremo v vsako tekmo na zmago. Poleg tega želim v igro vključiti še kakega mladega domačega igralca, kjer se bo lahko učil od starejših soigralcev ter nabiral izkušnje in se na tak način morebiti prebil v ospredje,« je bil glede napovedi previden trener, a odločen pri vključevanju mladih: »Seveda pa si mora mesto v ekipi zaslužiti z odnosom do dela in marljivostjo na treningih. Na koncu sezone bomo videli, kam nas bo to uvrstilo na lestvici.« Bomo. Že na naslednji tekmi v (končno) prenovljeni domači dvorani.

KK Ajdovščina
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 200
Izšla: 31.08.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.