Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
7°C | 21°C
petek, 20.10.2017
9°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
12°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
13°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Ajdovski levi osvojili Dunaj


ŠPORT

| |
22.04.2013      11:21
A A

Ajdovski levi osvojili Dunaj


Zadnji teden v marcu se je na Dunaju odvijal eden večjih in kvalitetnejših turnirjev za mlajše kategorije v Evropi. Vsako leto, letos že triindvajsetič zapored, se v avstrijski prestolnici zbere okrog 500 ekip, tako moških kot ženskih, ki v starostnih kategorijah od U12 pa vse do U22, v tednu pred veliko nočjo v izredno močni konkurenci iščejo nove priložnosti za učenje košarke, dokazovanje in zmage.


Deli:

Turnirja se, drugo leto zapored, udeležuje tudi Košarkarski klub Marc Ajdovščina s svojimi pionirskimi ekipami. Tokrat so jim družbo delale tudi vipavske pionirke.

Dve fantovski ekipi (U14 in U13) ter ekipa pionirk U14 Košarkarskega kluba Vipava, so se (sicer s skoraj enodnevno zamudo zaradi vremenskih razmer, ki so v ponedeljek vladale v Vipavski dolini) v torek zgodaj zjutraj odpravile na pot proti Dunaju, kjer so jih še isti dan čakala uvodna srečanja na turnirju. Že prvi dan je bilo razvidno, da lahko vse tri ekipe računajo na dobre predstave.

Pionirke KK Vipava so v skupinskem delu tekmovanja kot za šalo opravile z vsemi nasprotnicami in z lahkoto prišle do četrtfinala, kjer jih je čakala ekipa Schio iz Italije. Žal jim je tam sreča nekoliko obrnila hrbet in so tekmo proti podmladku evroligaša iz Italije izgubile s štirimi točkami razlike. Kljub temu pa so pokazale veliko košarkarskih kvalitet, ki bodo v bodoče z dobrim delom še kako lahko prišle do izraza.

Ekipa U14 KK Marc Ajdovščina je naletela na zelo izenačeno skupino, kjer je vsaka tekma šla na nož. Po treh zmagah in enemu porazu so se Ajdovci prebili skozi skupinski del kot drugouvrščena ekipa. V osmini finala jih je čakala italijanska ekipa Bassano, ki je na koncu tekme bila boljša z rezultatom 54 : 41. Kljub izpadu so ajdovski pionirji lahko zadovoljni s svojimi nastopi na turnirju, saj jim bodo te tekme še kako koristile pri njihovemu košarkarskemu razvoju.

Za izjemno darilo pa je poskrbela najmlajša med tremi ekipami, fantovska ekipa U13. Na lanskem turnirju, so fantje v kategoriji U12 na tem istem turnirju klonili šele v finalu in domov prišli z drugim mestom. Prav zato so letos na pot krenili z visokimi ambicijami in fantje niso razočarali. Kot za šalo so pred seboj mleli vse nasprotnike, med katerimi se je znašel tudi lanskoletni zmagovalec Timberwolves Wien, kateremu so se levi maščevali za lanski poraz v finalu. Nasprotnike se izločali enega za drugim in suvereno prišli do finala, kjer jih je čakala izjemno močna ekipa Pallacanestro Trieste, ki velja za eno boljših svoje generacije v Italiji. Ajdovski levi so zarjoveli še enkrat več in v finalni tekmi pokazali vso kakovost, ki jo premorejo. Čeprav je bila tekma ves čas izenačena, so Ajdovci vodili od začetka do konca in z zbrano igro na koncu zasluženo slavili, pred približno 700 - glavo množico, ki je napolnila veliko dvorano Stadthalle, z rezultatom 61 : 50.

Jan Zavrtanik, KK MARC Ajdovščina: »Turnirja na Dunaju smo se do sedaj udeležili dvakrat. Gre za odlično organiziran turnir, kjer je igralska konkurenca zelo močna. Sam turnir nam služi predvsem za dve stvari: za pridobivanje novih košarkarskih znanj in izkušenj ter tudi za samo odraščanje naših igralcev in igralk, saj so, ko so cel teden odmaknjeni od domačega okolja 'prisiljeni' skrbeti sami zase, seveda v vodeni obliki. Letošnjo edicijo turnirja smo kronali z zmago naše ekipe U13, zadovoljni pa smo z nastopi in napredkom vseh treh udeleženih ekip. Tako moška kot ženska košarka se v Vipavski dolini v zadnjih letih strmo dvigujeta. Na tem področju je ogromno košarkarskega potenciala, ki v preteklih letih ni bil izkoriščen, sedaj pa se to dejstvo, z zanesljivimi koraki v pravo smer, spreminja. Prepričan sem, da bomo z dolgoročnim in planiranim delom, kot smo ga zastavili sedaj in seveda s potrebnim potrpljenjem, lahko zapisali še mnogo uspehov.«

 

KK Marc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.10.2017
Danes ni dogodkov.
21.10.2017 | Umetnost
Ustvarjalnica za otroke
21.10.2017 | Družabni dogodki
Koncert: THeWET (SLO) + Attic Mist (SLO)

Bodite prvi pri oddaji mnenja.